Przywódca Iranu: Unormowanie stosunków z Izraelem to błąd i grzech

Ajatollah Ali Chamenei duchowy przywódca Iranu. / fot. PAP/EPA
Ajatollah Ali Chamenei duchowy przywódca Iranu. / fot. PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Państwa arabskie, które dokonały unormowania swoich stosunków z Izraelem, muszą zmienić te decyzje – powiedział w niedzielę duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei. – To wielki błąd i grzech – oświadczył.

Niektóre rządy, niestety, popełniły błędy, duże błędy i grzechy dokonując unormowania (swoich relacji) z uzurpatorskim i opresyjnym reżimem syjonistycznym. Jest to akt przeciwko jedności islamu. Muszą zawrócić i naprawić ten wielki błąd – powiedział Chamenei w przemówieniu, którego fragmenty relacjonowała irańska telewizja państwowa.

W 2020 roku, z inicjatywy ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa i jego doradcy a zarazem zięcia Jareda Kuchnera, swoje stosunki z Izraelem unormowały Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Sudan i Maroko.

Jeśli jedność muzułmanów zostanie osiągnięta, kwestia palestyńska zostanie ostatecznie rozwiązana w sposób najlepszy z możliwych – powiedział Chamenei.

Irańskie przywódca słowa te wygłosił podczas przyjmowania uczestników Konferencji Jedności Islamskiej, organizowanej co roku w Teheranie z okazji urodzin proroka Mahometa.

Agencja AFP przypomina, że poparcie Iranu dla sprawy palestyńskiej jest stałym elementem polityki zagranicznej Teheranu od ponad 42 lat. Iran nie uznaje Izraela, który na początku maja br. został określony przez Chameneia jak „baza terrorystyczna”.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. 1.Czyli Trump zrobił więcej dla Iz. niż pamiętałem
  2. Różnie bywa z tą wrogością. W przypadku Iran-Iz jest prawdziwa.
  Z kolei Arabia Sau. nie ma unormowanych stosunków (paktu pokojowego) z Iz.(I doubt that Saudi Arabia will sign a peace agreement with Israel as long as King Salman is alive,”), ma szereg wzajemnych utrudnień z Izr., przentowana jest „państwowa wrogość”, a jest jednym z lepszych sojuszników US-Raela w rejonie.

 2. O jakiej „jedności muzułmanów” ten ajatollach opowiada? Toć takich jak on sunniccy salafici bardziej nienawidzą i częściej mordują niż żydów czy chrześcijan. BTW, w obu głównych gałęziach islamu, a także to odnosi się do dalszych podziałów w ich obrębie łatwiej jest o przekroczenie barier narodowych, czy nawet etnicznych, niż barier między sektami. Exemplum, ten religijny przywódca Persów jest Azerem.

  • Musisz wiedziec, ze kazdy „bog” ma rozne wcielenia i wierni kochajac jedna grupe, musza mordowac innych. Tak wlasnie powstaja modlitwy w stylu „Zlituje sie panie”. A skoro ten nie bardzo jest sklonny to czynic, to zabawa trwa dalej.

   • Biblia informuje że bogów jest wielu ale też instruuje poucza swoich „wybranych” jakie kuku mają zrobić obcym, nawet jej nowsza część, tak samo „jestem posłany tylko do owiec które poginęły z izraela” psami nazywając niewiernych oraz okazując pogardę kobietom i rodzinie: Matkę nazywa Jezus niewiastą po czym mówi „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je” Łk 8, 20-21 nazywa więc ją grzesznicą.

 3. Dokładnie. Chomeini ma rację! Każdy, kto trzyma z plemieniem wybrańców będzie stale przez nich okradany na sprytne sposoby np. chanuka i 447 akt w formie przemysłu holokaustu w Polsce, tj. Polin – instalowanie wyzyskującego Polaków systemu jak za komuny.

  • Chomeini to już bardzo zimny trup. Teraz religijnym przywódcą Iranu, a jest to pozycja ponad prezydentem, ponad premierem i rządem (to taki szyicki sekretarz generalny jak Stalin, czy Breżniew, albo Mao Dze Dong) jest pochodzący z Azerbejdżanu Irańskiego Chamenei.

Comments are closed.