Socjalistyczny rząd zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa

Tankowanie paliwa. Fot. ilustracyjna. Foto: Wikimedia/wzrost cen
Tankowanie paliwa. Fot. ilustracyjna. Foto: Wikimedia
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Rząd Portugalii ogłosił w sobotę, że wobec rosnących cen surowców energetycznych będzie zwracał obywatelom część kosztów zakupu paliwa – w wysokości 10 eurocentów za każdy litr nabyty na stacjach benzynowych.

Z zapowiedzi socjalistycznego rządu Antonio Costy wynika, że zwrot wypłacany będzie do kwoty za maksymalnie 50 litrów w miesiącu na gospodarstwo domowe.

Środki będą trafiać do obywateli, którzy wcześniej zarejestrują się na internetowej platformie IVAucher, pozostawiając tam m.in. swoje dane osobowe, a także numer identyfikacji podatkowej i rachunku bankowego, na który rząd będzie przelewał zwrot.

Według rządu program wspierania obywateli będzie prowadzony w całym kraju między listopadem 2021 r. a marcem 2022 r.

Zapowiedź rządu skrytykowało w komunikacie kierownictwo Automobil Klubu Portugalii (ACP). Szef organizacji Carlos Barbosa ocenił, że pomoc państwa w ramach IVAucher jest “znikoma” i “nie poprawi sytuacji kierowców ubożejących wskutek podwyżek cen paliw”.

Wskazał, że rząd Portugalii utrzymuje jedne z najwyższych w UE podatków od paliw. Ich udział przekracza 60 proc. ceny paliwa na stacjach benzynowych.

Zwrot części środków za zakup pali będzie więc zwrotem części środków zabranych wcześniej obywatelom w podatkach. Cena paliw mogłaby być niższa, gdyby nie tak wysokie opodatkowanie. Socjaliści po raz kolejny zatem bohatersko pokonują problem, który sami stworzyli.

Źródło: PAP/NCzas

4 KOMENTARZE

  1. I kompletnie taki socjalista pomija fakt że dotknięci podwyżkami cen paliw są również ci którzy nie posiadają pojazdów boć te podwyżki przekładają się za wzrost cen np żywności czy usług.
    Bo już tradycyjnie socjalizm dzielnie walczy z problemami które sam stwarza! SUCKcess!

Comments are closed.