Koronaszaleństwo wraca do Europy. Epidemia obostrzeń trawi kontynent

Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Lockdown. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Europa niczego nie nauczyła się po ostatnich lockdownach. Ledwie pojawiło się trochę więcej zakażeń koronawirusen, a już wiele państw zaczyna wracać do obostrzeń. Od poniedziałku zmieniają się zasady wjazdu między innymi do Czech – również dla Polaków.

Czeskie ministerstwo zdrowia zaktualizowało tzw. mapę podróżnika, czyli w rzeczywistości listę państw, których obywatele podlegają segregacji sanitarnej przy wjeździe.

Opublikowany w piątek dokument dzieli państwa na cztery poziomy zagrożenia: zielony, pomarańczowy, czerwony i ciemnoczerwony.

Polska obok m.in. Cypru i Królestwa Niderlandów została zaliczona w nim do 14 państw Unii Europejskiej oznaczonych kolorem czerwonym.

Oznacza to, że już w poniedziałek zmieniają się warunki wjazdu m.in. z Polski do Czech dla osób niezaszczepionych. Aby odwiedzić naszych południowych sąsiadów będzie trzeba wylegitymować się tzw. paszportem covidowym lub pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu osoby przekraczające granicę muszą przebywać w izolacji.

Tu jednak jest pozytywna wiadomość – taki przepis obowiązuje jedynie do końca października, ponieważ sąd w Pradze orzekł, ministerstwo zdrowia nie miało prawa wydać przepisów nakazujących samoizolację i przekroczyło tym samym swoje kompetencje.

Podobną listę stosują także Niemcy. Ostatnio RFN rozszerzyła listę „czerwonych” państw na Chorwację i Bułgarię. Wcześniej na liście znajdowały się tylko Rumunia, Litwa i Słowenia.

Europejczycy mogli sądzić, że ich politycy czegoś się nauczyli w 2020 roku, ale obecnie wszystko zaczyna wracać na poprzednie tory, które ostatnio zawiodły Stary Kontynent do twardego lockdownu.

Źródło: NCzas

10 KOMENTARZE

  1. Europa doskonale się nauczyła. I właśnie dlatego znowu zaczynają nas kopać. I nie przestaną, aż wyzdychamy. Europa nauczyła się, jak kopać mocniej i celniej.

  2. Na Cyprze i w Holandii opchnięto o ok. 40% więcej „szczepionek” niż w Polsce a i tak znalazły się na czerwonej liście razem z nami. I po wuj było się szprycować?

  3. To społeczeństwa niczego się nie nauczyły i dalej słuchają polityków zamiast masowo olewać ich zalecenia. Nie wystawi milicja mandatu milionom ludzi, bo tyle nie ma patroli. To społeczeństwa zawiodły, nie protestując masowo i zgadzając się na jakiekolwiek ograniczenia. Od pocztku było jasne, że ściema i nigdy się nie skończy.

    • bo trzeba rozsypywać ulotki w transporcie publicznym i na przystankach z rzetelna informacją. Tak jak zrobili to lekarze z Ordo medicus wysyłając informacje do szkół. Politycy mają telewizor a społeczeństwo ulotki.

Comments are closed.