Kraska ubolewa, że Polacy już się nie boją. „Ani lockdownu, ani Covidu”

Waldemar Kraska, Facepalm Źródło: PAP, giphy.com, collage
Waldemar Kraska, Facepalm Źródło: PAP, giphy.com, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ubolewał w Polsat News, że wzrastające liczby przypadków zachorowań na Covid nie robią już na Polakach wrażenia. Polacy przestali się bać – nie tylko Covida, ale także rządu i jego obostrzeń.

– Jeżeli spojrzę na nasze ulice, spojrzę na sklepy, to myślę, że się w ogóle nie boimy. Ani lockdownu, ani covidu. Poprzednie fale chyba nas niestety niczego nie nauczyły, ponieważ nie wyciągnęliśmy jako obywatele wniosków z tych poprzednich fal – powiedział Waldemar Kraska w „Gościu Wydarzeń”.

– Na pewno w tej chwili musimy wyegzekwować obostrzenia, które są, czyli maseczka w komunikacji miejskiej, w supermarketach. Wiem, że to się dzieje z dużą intensywnością, że służby policyjne i sanitarne egzekwują to i nakładają mandaty. Może to skłoni nas wszystkich, byśmy stosowali się do maseczek – powiedział.

Wracają szpitale tymczasowe

Kraska mówił o uruchamianych kolejnych szpitalach tymczasowych. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do wydzielania szpitali jednoimiennych ze zwykłych placówek.

Podczas poprzedniej „fali” wielu ekspertów apelowało, by nie wydzielać dla zakażonych koronawirusem specjalnych szpitali, tylko leczyć ich w tych samych placówkach co wszystkich innych chorych. Pojawiały się głosy, że była to jedna z przyczyn nadmiarowych zgonów i braku dostępu do lekarza.

– Liczba nowych zakażeń przekłada się niestety na liczbę osób, które są hospitalizowane. Dzisiaj było to 300 osób, a najnowsze dane, które jutro pokażemy, mówią o prawie 400 kolejnych osobach hospitalizowanych w kolejnej dobie – przekazał Waldemar Kraska.

– Liczba nowych osób, które są przyjmowane [do szpitali] jest dość duża. Także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, które są przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały, kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby tych łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów – dodał wiceminister zdrowia.

Źródło: Polsat News, NCzas

59 KOMENTARZE

  1. udostępnij pan swój życiorys, ten fragment, co to go brakuje w oficjalnych papierach, to się zamkną od razu; a może nawet i kucną, i popuszczą w gacie; pokaż pan te swoje szkolenia i tematykę, a zaniemówią z wrażenia i obleją się zimno-ciepłym potem;

  2. „Jeżeli spojrzę na nasze ulice, spojrzę na sklepy, to myślę, że się w ogóle nie boimy. Ani lockdownu, ani covidu.” Dokładnie tak jest. Propaganda przestała działać ponieważ ludzie widzą, że Delta to w sumie grypa bez powikłań. Nauczyli się, że obostrzenia są całkowicie bezprawne. Interweniujący w sprawie obostrzeń policjanci czy sanepid jest w gorszej sytuacji prawnej, popełnia przestępstwo, niż osoby wobec, których interweniują.

  3. Polacy sa specyficzni. Wiedza, ze sa rzadzeni przez zlodziei, a mimo to glosuja na nich w wyborach. Moze lubia byc okradani? To musi byc jakas psychiczna choroba. Jak taki narod moze byc szanowany? Teraz juz wiecie? Nie macie godnosci.

    • poprostu zadja sobie sprawe, ze jak nie zaglosuja na tych zlodziei, to za rogiem czekaja kolejni ale juz bandyci. ale byc moze dla Pana, madrosc jest przejawem „specyfizmu”.

  4. Mnie bardziej ciekawi czy POPiS i inne lewactwo ze „Stołu bez rogów ale za to z kantami” nauczyło Polaków na kogo głosować, bo jak nie nauczyło, to nic na lepsze się nie zmieni… :-)))))))))))

  5. To nie jest oryginał tylko hybryda, która ma zdalnie narzucane teksty do wygłoszenia. Za to pasą ją co jakiś czas adrenochromem, w nagrodę. Neofaszyści, zwani dla zmyłki globalistami , sterują takimi od początku ludobójstwa. Kiedyś toto zlikwidują bo nie będą już im potrzebni ,A ich kasa na lontach? To tylko cyferki które łatwo znikną wraz z nimi.

  6. Wydzielają szpitale na te jednoimienne covidowe, gdzie wiatr hula, a większość osób z okolicy w potrzebie umiera nie leczona bo nie ma gdzie i kto się nimi zająć.

Comments are closed.