Marsz Niepodległości. Wojewoda wydał decyzję ws. zgromadzenia w Warszawie

Marsz Niepodległości 2020.
Marsz Niepodległości 2020. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował o podpisaniu decyzji o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata.

W czwartek rzecznik prasowa wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz poinformowała, że wniosek o wyrażenie zgody na organizowanie zgromadzenia cyklicznego 11 listopada wpłynął do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Jednocześnie przypomniała, że zgodnie z Prawem o zgromadzeniach wojewoda wydaje decyzję nie później niż na pięć dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzenia.

Wcześniej prezes Marszu Niepodległości i szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz mówił, że wniosek został złożony trzy tygodnie temu do wojewody mazowieckiego.

„Wystąpiliśmy z wnioskiem o dalszą rejestrację zgromadzenia cyklicznego. Nie ma żadnych powodów, żebyśmy otrzymali decyzję odmowną. Spełniamy wszystkie warunki i spokojnie czekamy na decyzję” – powiedział. Dodał też, że marsz będzie szedł taką samą trasą, jak co roku.

Zgodnie z Prawem o zgromadzeniach „wojewoda wydaje decyzję w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń”.

Ponadto – zgodnie z ustawą – jeżeli wojewoda wydał zgodę na odbycie zgromadzenia cyklicznego w miejscu i czasie, w których miało się odbyć inne zgromadzenie, organ gminy, w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji o zgromadzeniu cyklicznym wydaje decyzję o zakazie tego innego zgromadzenia.

W środę media informowały o zgłoszeniu przez osobę prywatną innego zgromadzenia na trasie i w terminie, gdy w Warszawie cyklicznie odbywał się Marsz Niepodległości.

„Wojewoda mazowiecki niebawem, może lada chwila wyda decyzję i po prostu tamtego wydarzenia nie będzie” – mówił wtedy Bąkiewicz.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz pro pisowski pachołek udający ze nie popiera rządu. o jak miło.. zwolennik morawieckiego, niedzielskiego kaczyńskiego,

  • Na Marszu Niepodległości nikt nie nosi masek, ani nie przestrzega „zasad bezpiecznej odległości”. Bąkiewicz jest po tej samej stronie co Pis, tylko jeżeli mówimy o kulturze. Nie przypominam sobie, żeby wypowiadał się pozytywnie chociażby o Pisowskich podatkach.

  • Mniej kontaktów z Po zalecam ….

 2. pójdą na nim tylko zaszczepieni bo przecież reszcie nie wolno, zresztą ten dzień nie jest rocznicą odzyskania niepodległości więc marsz pod tym tytułem to naduzycie

 3. Ta tepa kobieta z demencja(weteranka powstania), juz cos tam skomentowala, ze ten marsz przypomina jej faszystow xd wiec niech ruszy swoja niedorozwinieta dupe, i wyjdzie na Al.Jerozolimskie w dniu marszu :) Jestem prawie co rok, i jest tam wiecej rodzin z dziecmi i wozkami, niz tej tzw strasznej, patusiarskiej mlodziezy. Jesli oglada to tylko w tvnie, czyli w jak najciemniejszych barwach, to niech sie nie wypowiada..

 4. Trzaskowski wyda decyzję odmowną i gownoburza nie będzie miała racji zaistnienia,Policja ich rozpędzi z racji tego,że i tak wyprożnić nigdzie się nie da po ludzku,wszędzie nawalone przez psy i osobniki ludzkie.Za wszelką cenę nie można dopuścić do zakażeń pneumokokami,już teraz jest zbyt wiele zakażeń na covid-19.

  • Ty działacz PO to musisz być wyjątkowym głupcem, może zgłosił byś się do dr. Simona…on by cię zbadał ! Dwóch głupców na pewno sobie pomoże…

  • Rok temu też była decyzja odmowna od trzaskowskiego. Marsz się odbył. Wysłana była policja, niepotrzebnie bo jedynie prowokowała, tak samo jak lgbtowcy, którzy wychodzili na balkony i wywieszali flagę 6-kolorową zamiast flagi Polski.

 5. No i jak co roku zydohomolewactwo będzie coś wyło nq temat faszyzmu, oczywiście nastapi próba zatrzymania , oczywiscie wszyscy bedą winni tylko nie czerwone ogóry.

 6. Lista zdrajców Polski którzy zakotwiczyli się w bolszewickiej UE: Magdalena Adamowicz Bartosz Arłukoiwcz Marek Balt Marek Belka Robert Biedroń Jerzy Buzek Włodzimierz Cimoszewicz Jarosław Duda Tomasz Frankowski Andrzej Halicki Krzysztof Hetman Dauta Huebner Adam Jarubas Jarosław Kalinowski Ewa Kopacz Łukasz Kohut Janusz Lewandowski Bogusław Liberadzki Elżbieta Łukacijewska Leszek Miller Janina Ochojska Jan Olbrycht Radosław Sikorski Sylwia Spurek Róża Thun

Comments are closed.