Mateusz Morawiecki o III wojnie światowej. Dworczyk wyjaśnia

Mateusz Morawiecki - MEM, Michał Dworczyk Źródło: Twitter, PAP, collage
Mateusz Morawiecki - MEM, Michał Dworczyk Źródło: Twitter, PAP, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jeśli jeśli Komisja Europejska rozpocznie III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw każdą dostępną bronią – powiedział w rozmowie z „Financial Times” premier Mateusz Morawiecki. Mocne słowa premiera już wygładza minister Michał Dworczyk.

– Jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową, zatrzymując obiecaną gotówkę Warszawie, to będziemy bronić naszych praw każdą bronią, jaką mamy do dyspozycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Słowa tak mocne, że aż niepasujące do polskiego rządu już stara się ugrzecznić minister Michał Dworczyk.

– Tylko osoby, które mają złą wolę, mogą dosłownie odbierać tego rodzaju wypowiedzi. Przecież często mówiąc o napięciach, czy konfliktach w rodzinie, mówimy “no to jak III wojna światowa” albo, że sprawa została postawiona na ostrzu noża. Rzeczywistość jest taka, rzeczywiście mamy do czynienia z bardzo ostrym konfliktem. Polska jest traktowana niesprawiedliwie ze względów politycznych przez niektórych urzędników unijnych i pan premier Morawiecki wprost o tym mówi – powiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej.

Tymczasem Polacy oczekują nie tylko machania szabelką, ale realnych działań, bo na ten moment źle się dzieje i w polskiej polityce krajowej – wszystko drożeje – i w polskiej dyplomacji – jesteśmy coraz mniej poważnie traktowani, co pokazuje to, jak traktuje nas UE czy np. Izrael.

Źródło: Financial Times, NCzas

11 KOMENTARZE

 1. Oj PROPAGANDZISTO TY LEWACKI BUC?? Premier UŚWIADAMIA UNIJNEJ LEWICY,że Polska może UDERZYĆ WETEM w WSZYSTKIE USTAWY <UCHWAŁY UE ,czyli BLOKADA DZIAŁALNOŚCI UE ,Zmniejszyć z sumy 5,68 mld Euro wpłacanej na konto UE ,do Sumy 0,15 mld Euro wpłacanej przez Maltę.reaktywować ,PRZYWRÓCIĆ CŁO np : wysokości 300% przewożonego tranzytem wartości Towaru przez terytorium Polski,ITD,ITD.

 2. nie będzie żadnych piniendzy z ułe , bedzie bida i rozruchy, wymieniom rzond na POrząd i PL znika z mapy świata, ale bedom dotacje…dlatego morawer sie tak boi…

 3. dobre gada, im pisiolom nadal marzy się atak na Rosję. Ostatnie wizyty tego co niby się nie zaszczepił świadczą że coś na rzeczy jest. Był na Cyprze/bank-kasa/, był :Litwa, Łotwa. Czyżby kot żoliborski marzył dalej atak na Białoruś i Rosję?

  • Nie bądź taki pewien. Dopiero argument (ale to musi dotrzeć), że dotacje z UE to 2% naszego PKB, może być skuteczny. Polak to złodziej (inne nacje też) i jak mu obiecasz darmową kasę, to na wszystko się zgodzi. A stare przysłowie myszy mówi: „Za darmo, to może być kawałek żółtego sera w łapce”.

 4. Morawiecki i społka sprzedali niepodległość Polski za garść obietnic a teraz straszą, ze będą bronić „tego kraju” wszelkimi środkami aż do ostatniego Polaka!

 5. Przecież wiadomo, że to żydowska posolidarnosciowa agentura która bierze udział w dziele zniewalania Polaków jak i też wszystkich narodów na świecie po równo toteż wszystko co robią jest rozciągnięte w czasie i obliczone na osłabienie państwa a przede wszystkim morali obywateli

 6. Przecież gaz skroplony z USA, od „naszych prawdziwych braci” miał być tańszy od tego z Rosji od tego „ohydnego” Putina?. Co się dzieje Pinokio? znowu kłamałeś!. Nochal twój coraz dłuższy już prawie tak długi jak stryczek przygotowany dla wszystkich oszustów, kłamców, złodziei i malwersantów twoich braci gadów.

  • Z tym gazem to dobry przykład na głupotę Polaków. Wszyscy to łykali, a wystarczy trochę łopatologicznie pomyśleć – Rosja to państwo, które żyje głównie z surowców, więc raczej taniej go puszczają, USA to jednak drogo jest, bo dolar ma moc. A tu jeszcze skroplić trzeba i przewieźć tankowcem z końca świata, zamiast gazociągiem.
   Czasem może być okazja jak na targu, ale co do zasady, każdy LNG jest drogi.
   Nie kwestionuję samego terminala LNG, strategicznie to ważna sprawa.

 7. ,,zatrzymując obiecaną gotówkę” – jaką gotówkę, chyba cyferki na koncie. Taka ilość gotówki jak nam ,,obiecano” trzeba by kontenerami przywozić.

Comments are closed.