Trump tworzy konkurencję dla Facebooka i Twittera. Już zarobił MILIARDY

Donald Trump. Foto: PAP/Newscom
Donald Trump. Foto: PAP/Newscom
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Nawet o 5 miliardów mógł powiększyć majątek Donalda Trumpa po fuzji Trump Media & Technology Group (właściciela sieci społecznościowej Truth Social) i spółki Digital World Acquisition Corp.

Nikt, nawet najwięksi przeciwnicy, nie mogą odmówić Donaldowi Trumpowi głowy do interesu.

Akcje Digital World Acquisition Corp. jeszcze na początku zeszłego tygodnia kosztowały około 9 dolarów, a po ogłoszeniu fuzji z Trump Media & Technology Group, ich kurs doszedł w czwartek do 52 dolarów a w piątek nawet do 175 dolarów.

Pięć razy w czasie piątkowej sesji przerywano handel Digital World Acquisition Corp. – właśnie z powodu dużej zmienności. Obroty papierami spółki doszły to 13,9 mld dolarów, a wyższe tego dnia były jedynie obroty akcjami Tesli (27,9 mld dolarów).

Bloomberg wylicza, że sam Donald Trump może być właścicielem ok 58 proc. akcji spółki, co oznaczałoby, że w piątek mógł zarobić jakieś 4,8 mld dolarów.

Sieć społecznościowa Truth Social będzie odpowiedzią Donalda Trumpa na cenzurę panującą na portalach Twitter i Facebook.

Przypomnijmy, że Twitter usunął konto Donalda Trumpa, gdy ten brał udział w wyścigu o fotel prezydencki – tym samym sieć społecznościowa wmieszała się w kampanię i zaszkodziła kandydatowi Republikanów.

Aby nowa sieć społecznościowa, skierowana do wolnościowców i przeciwników cenzury, zaczęła działać na skalę globalną potrzeba jeszcze kilku miesięcy. Donald Trump zarabia na niej już teraz.

Źródło: rp.pl

7 KOMENTARZE

 1. Tylko żeby mi tam bez ‚wolności słowa’ dla par… dla żydów!

  Pełny symetryzm! Czyż nie o to nawoływał niejaki Mazurek?

  Pełny symetryzm! Jak Kuba Bogu tak Trump żydom!

  Szalom, obs..trugańcy!

 2. Tworzy z pomocą służb, tajnych stowarzyszeń Rothschildów, Black Rock, Vanguard i innych
  sam robi za słup marionetkę
  Morawiecki już chlapnął że Polska należy do kogoś z zewnątrz podobnie USrael, UE
  oraz coś o 3 wojnie światowej
  Jest plan Alberta Pike na 3 wojnę światową

 3. Otrzymałem e-maila od tak zwanego „Conservative Intel” z prośbą bym im przekazał moje ciężko zarobione pieniądze. W tej korespondencji z 25 października 2021 r. znajduje się tam cytat Donalda Trumpa: „Wszyscy mnie pytają, dlaczego ktoś nie przeciwstawia się Big Techowi? Cóż, niedługo będziemy!” To pytanie zadawałem sobie PIĘĆ LAT temu po wyborze Donalda Trumpa na 45-tego prezydenta Stanów Zjednoczonych…

Comments are closed.