Trzecia dawka w Polsce. Do gry wchodzi tylko jeden preparat

Szczepionka COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Szczepionka COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19, tzw. przypominająca, będzie wstrzykiwana w Polsce wszystkim powyżej 18. roku życia. W ruch, przynajmniej na początku, pójdzie tylko jeden preparat.

Trzecia dawka, póki co, podawana jest w Polsce osobom powyżej 50. roku życia, osobom z upośledzeniem odporności oraz personelowi medycznemu.

Od 2 listopada szczepienie trzecią dawką dostępne będzie dla wszystkich powyżej 18. roku życia. Od poprzedniego szczepienia przeciwko COVID-19 musi minąć sześć miesięcy.

Trzecia dawka. Która szczepionka?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie radiowej Jedynki poinformował, że przy trzeciej dawce szczepionki pod uwagę brany jest jeden preparat.

Od 2 listopada wszystkim powyżej 18. roku życia, którzy status „w pełni zaszczepionych” zdobyli przy pomocy Pfizera, Moderny, AstraZeneki lub Johnson&Johnson, będzie podawana trzecia dawka wyłącznie Pfizera.

Dodał, że może się to zmienić.

Są doniesienia zza granicy, że można wykonywać szczepienie trzecią dawką innymi preparatami. Czekamy na stanowisko Rady Medycznej w tej sprawie – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Dopytywany raz jeszcze, czy możliwe będzie wykonywanie szczepienia trzecią dawką innym preparatem niż Pfizer, np. AstraZeneca, powiedział, że „w tej chwili możliwy jest Pfizer, ale jeśli będzie decyzja, to będzie można szczepić AstrąZenecą”.

25 KOMENTARZE

 1. „Są doniesienia zza granicy, że można wykonywać szczepienie trzecią dawką innymi preparatami.” Słuchają „Radia Wolnej Europy” i podejmują strategiczne dla narodu decyzje.

  • A to ciekawe niezmiernie.
   Bo wiele krajow wlasnie zablokowalo inne szczypawki. Tylko pfizer dzielnie „najlepszy” i „bezpieczny„.
   Ale lepiej brzmi powiedziec ze na razie jeden zwolniony…

  • to jest doprawdy zatrważające, aby bez własnego rozpoznania, przez własne instytucje zawierzać obcym organom. Pfizer skazywany na odszkodowania, WHO prowadzi komunista umoczony w działania przestępcze, Fauci prowadzi tortury na szczeniętach.

   • Pfizer żadnych odszkodowań płacić nie będzie, zrobią to poszczególne kraje, które podpisały z nimi umowę.
    Wyciekła umowa z Brazylią, podobna obowiązuje w 110 krajach. Zobaczcie na YT na kanale ” to się samo komentuje” Grzegorza Płaczka. Ta umowa to przekręt wieku.

 2. mam wielu znajomych,którzy chcą Sputnika,bo nie wierzą żydowskiemu zajzajerowi,ja ich przekonuję że jest bardzo dobry,ja żyję,chodzę,uśmiecham się,jestem przyjaźnie nastawiony do wszelkich decyzji Pana Kraśki.Ja już zrobiłem sobie rezerwację na 4 daweczkę,a za to że zaszczepilem się,to mogę chodzić gdzie mnie wzrok poniesie.Jestem prawdziwie wolny.he he he

  • Wyciekła umowa Pfizer z Brazylią. Szok to mało powiedziane. YT Grzegirz Płaczek, ” to się samo komentuje „- zobacz.

 3. Niech ten Banaś z NIK jak najszybciej robi kontrolę w tej zorganizowanej szczepionkowej grupie przestępczej, póki nie dobili wszystkich wkręconych w ten dramatyczny cyrk kowidiański, bo na pewno obracają kasą lepszą niż na handlu bronią, prostytucją i narkotykami.

 4. Konowały miały mieszać 3 w jednym. Wybiorą tą szpryce co jest z pisowcami po kądzieli. Złoczyńcy mają pod sobą cały aparat ucisku to są mocni w gębie.
  Zrozumiano!

 5. Logiczny wybór. Po „szczepionce” Pfizera umarło zdecydowanie najwięcej osób: to 68% wszystkich zgonów powiązanych ze „szczepionkami” przeciwko Covid-19.

 6. Pfizer najczęściej skazywana za korumpowanie, ukrywanie skutków ubocznych testowanych leków, firma. W Polsce jak w klasycznym bantustanie, doradcy premiera w większości opłacani przez Big Pharmę więc nie ma się co dziwić decyzjom MZ.

Comments are closed.