Zamaskowani imigranci zniszczyli część płotu na granicy z Polską

Niszczenie zasieków na granicy z Białorusią.
Niszczenie zasieków na granicy z Białorusią. (Fot. Paweł Kasprzyk/Facebook)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Zamaskowane osoby, prawdopodobnie imigranci, niszczą odcinek ogrodzenia na granicy Białorusi z Polską – wynika z nagrania opublikowanego w poniedziałek na Twitterze przez opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta. Sugeruje on, że wśród tych osób jest przedstawiciel białoruskich władz.

„Nowe nagranie z granicy białorusko-polskiej. Pośród imigrantów jest niezidentyfikowany człowiek z jasnożółtym kapturem i w maseczce. Wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie to, że nie wygląda on w ogóle jak imigrant” – napisał Nexta.

„Jak myślicie, która białoruska instytucja popełnia ten akt międzynarodowego terroryzmu?” – dodał.

Od kilku miesięcy na granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską gwałtownie wzrosła liczba prób jej nielegalnego przekroczenia przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów, sprowadzanych na Białoruś przez tamtejsze władze. UE i państwa członkowskie uważają, że jest to efekt celowych działań Mińska w odpowiedzi na sankcje. Władze białoruskie odrzucają oskarżenia.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Od początku października Straż Graniczna odnotowała ok. 13,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Według danych MSWiA migranci to najczęściej obywatele Iraku, Afganistanu, Syrii, Rosji, Somalii, Tadżykistanu, Iranu i Turcji.

(PAP)

24 KOMENTARZE

 1. ten kacap białoruski-łukaszenko zaczyna się za daleko posuwać.W niemieckich mediach juz piszą że ciapaki zasuwają również przez granicę ukraińsko-polską,tylko że jest ich zdecydowanie mniej.

 2. „Pośród imigrantów jest niezidentyfikowany człowiek z jasnożółtym kapturem i w maseczce”

  To czemu nie wyślecie na granicę jakiegoś „komanda” sił specjalnych — które granicę przekroczy, skoro naszą bezczelnie przekraczają, pochwyci tego cwaniaka — a potem już odpowiedni specjaliści sprawią, że wyśpiewa wszystko?

 3. Po prostu są zaprzeczeniem samych siebie!

  Dobrze to obrazuje bon mot – „Jak mówię, że piję, to piję! Jak mówię, że płacę, to mówię!”

  Mamy gigantyczny kryzys państwa jako takiego! A wszystko co potrafi PiSowski JUDENRAT to poddawać się wszystkim na wszystkich polach! Nawet muzułmańskim menelom z Bliskiego Wstydu!

  • Protestuje,ja mam bardzo dobze i jestem bardzo zadowolniony.Nie pozwolę obrażać Szanownego Pana KACZYŃSKIEGO.On mnie życie uratowal,robić nie musze na bahóry,micha jest,wungiel bendzie,bo podanie złożone,i co ja mam nażekać?!
   Tym co zarabiajo i oszukujo biednych ludzi tsza troha odebrać,nieh i lut zwykły ma co jeśc i rzyć po lucku.

 4. tych zamaskowanych sołdatów od kołchoźnika wciągnąc na naszą stronę,dać im wódki,i nagrać ,puścić w TV.Stary kołchoźnik zamknie w tiurmie ich rodziny,a na białorusi podniesie się wrzask prawdziwy w tych jego KGB,i odstrzelą dziada raz dwa,

  • aaa,chodzi ci o tego posela z durnowatą mordą,ktory pędzil jak struś pędziwiatr,–informuję że chwilowo te jołopy boja się wejść w strefę objętą stanem wyjątkowym.Bo i białorusy mogliby go przypadkiem odłowić,w zoo pokazywać więc dal se siana jołop jeden.Tak myślę.

 5. Na ten atak trzeba odpowiedzieć adekwatnie:
  -podłączyć zasieki do prądu
  -strzelać do atakujących z armatek wodnych o maksymalnej sile rażenia
  -traktować ich gazem pieprzowym, itp
  -stosować paralizatory
  -strzelać z gumowych kul
  Jeśli ww. środki nie pomogą., to trzeba strzelać z ostrej amunicji.
  Albo bronimy na serio naszych granic, albo oddajemy Polskę łukaszence i putinowi.

 6. Przepuścić ich wszystkich do Niemiec! Wystarczy uruchomić kilkanaście autobusów. Zresztą Rzesza przecież otwarta jest na ubogacanie kulturowe. Herzlich wilkommen czy jakoś tak…żadnych płotów na granicy z państwami słowiańskimi!

 7. Jakie to szczęście, że NATO nas broni… bo inaczej kilkudziesięciu meneli z Bliskiego Wstydu* może zająć ‚polskę’ za pomocą Krótkich Bojowych Pniaków Sosnowych.

Comments are closed.