Ziemkiewicz uderza w PiS w pisowskiej telewizji! Dostało się Lechowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu [VIDEO]

Rafał Ziemkiewicz.
Rafał Ziemkiewicz. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Władze Polski kompletnie źle rozeznały sytuację – mówi o naszych stosunkach z Unią Europejską publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Polska straciła część suwerenności na rzecz Unii Europejskiej – to fakt, którego nie da się już podważać.

Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika przypomniał, że kluczową decyzję w tej kwestii – poprzez zatwierdzenie Traktatu Lizbońskiego – podjął śp. prezydent Lech Kaczyński.

Cały czas przypomina mi się źródło naszych nieszczęść, czyli to, jak Lech Kaczyński dał się zrobić w konia na szczycie w Brukseli. Znamy szczegóły jak go zmanipulowano, jak go okłamano. Wrócił do Polski będąc przekonanym, że podpisał coś innego, niż w rzeczywistości podpisał – mówił o Traktacie Lizbońskim Ziemkiewicz.

Zaufał, że gdy się umawia z Sarkozym czy innym prezydentem na „gębę”, to jest to zobowiązujące – kontynuował Ziemkiewicz i wskazał, że w następstwie tych decyzji UE miesza się do wewnętrznych spraw Polski.

Wskazał, że niedawno daliśmy się oszukać po raz drugi. Tym razem niekorzystne warunki podczas zeszłorocznych negocjacji zatwierdził premier Mateusz Morawiecki, choć do końca przekonywał, że na żaden dyktat UE się nie godził.

22 KOMENTARZE

 1. I tylko pytanie czy dał się oszukać, czy też wiedział co robi (albo realizował czyjś plan).
  Moim zdaniem kaczyńscy to byli niezłe cwaniaki, robili wrażenie takich „ciepłych kluchów”, ale swoje (albo nieswoje) robili. Teraz widać to wyraźnie po jk.

  • No własnie. Następny przykład to Jedwabne i decyzja też Kaczyńskiego ale wtedy prokuratora o wstrzymaniu ekshumacji. Przy podejmowania takich decyzji nie ma przypadku.

 2. …jak Lech Kaczyński dał się zrobić w konia na szczycie w Brukseli- Ziemkiewicz jak zwykle, krajem piekła, krajem nieba, od 1989r., każdy rząd i prezydent, świadomie uchwala i podpisuje wszystko, robiąc w konia NARÓD POLSKI, nie polskojęzycznych, przykładów co niemiara

 3. Śp. kaczynski hłe hłe równie dobrze hitler mógłby być śp. A oszukać to może ty się dałeś ravałku razem z jarkiem, leszkiem i matołuszkiem, bo My dobrze wiedzieliśmy czym to się skończy. Wszak ta plugawa banda czworga podpisuje wszystko co im każą… Co zdziwiony?

 4. Ale z tego Sarkozego kłamczuch i zwodziciel, żeby tak oszukać Lecha, doktora habilitowanego w oparciu o rozprawę pt. Renta socjalna, naszego w końcu docenta, który nie wiedział co podpisuje.

 5. Nie wiem czy p Ziemkiewicz naiwny, czy wprowadza w błąd. Te wszystkie pseudo walki, teatrzyki mogły być skuteczne dawno temu, nie dziś. Rzekome: „dał się ograć bo myślał, że na gębę załatwił” – to dla polityka jest dyskwalifikujące i kompromitujące. Kaczyński z Morawieckim mają zadanie do wykonania na rzecz globalistów i wszelkie chwyty są dozwolone aby ogłupić społeczeństwo. Każda zdrada musi być ubrana w pozory walki. Kaczyński dostał władzę a Morawiecki jest lokalnym oficerem prowadzącym.

 6. NIE premier Mateusz Morawiecki został oszukany, lecz premier Mateusz Morawiecki OSZUKAŁ NAS!!!
  PS
  R. Ziemkiewicz próbuje odzyskać dawne łaski?

 7. To pisarz S-F ale face-back, a Beck miał zawrzeć sojusz z Hitlerem i razem z nim ruszyć na ZSRR.

  A co by doradził dziś Korwinowi lub Braunowi? Sojusz z Putinem, Łukaszenką? Może MENGELEwiecki mógłby zawrzeć jakiś korzystny sojusz?

  I paczpan, traf chce, że znów najkorzystniej jest go zawrzeć z Rzeszą! Czyli Fiu-fiu-rer Chobielina miał rację składając Hołd Berliński!?

 8. S.P. L. K. nie został oszukany bo nikt z nim się na nic nie umawiał. Może i starszy brat Sarkozy coś tam mówił ale LK nic z tego nie kumał bo nie władał żadnym obcym językiem, kochanka Dukaczewskiego coś tam pewno tłumaczyła ale dokładnie co to nikt nie wie. LK był tak wystraszony cała sytuacją, że z trudem rozumiał co od niego chcą. Brat Naczelnik JK po ustaleniu z D. Tuskiem nakazał mu podpisać traktat to wykonał rozkaz, podpisał i się nie zastanawiał. RAZ jak zwykle koloryzuje i fantazjuje..

 9. Zgadzam się z wypowiedzią pana Ziemkiewicza.Ale to POKAZUJĘ JAK BRAK W SEJMIE PARTII STRICTE ENDECKIEJ NARODOWEJ.Smutne to ,ale Polska Zjednoczonej Prawicy ,to Polska Socjalna ,to Polska gdzie NIE–Rząd sprzedaje Polskę Narodowa za,,michę soczewicy”HAŃBA.

 10. Oooo. Pana Ziemkiewicza uwiarygodnili Brytole, polansował sie po internecie u naiwniaków i teraz trzeba to zdyskontować. Dostał namaszczenie na jawnego i głównego antyPiSowca. Jakie to przewidywalne?!

 11. Ziomuś, zamiast paplać co mu ślina na język przyniesie byle dowalić Kał-czyńskiemu* winien nam wszystkim przypomnieć i przeanalizować ówczesną rozgrywkę pomiędzy ‚polską’, Czechami a Rzeszą!

  Co to wtedy się stało i dlaczego IV Rzesza podpisała Lizbonę jako ostatnia!!

 12. „Niewykształcony” Lepper nie dał się oszukać i mówił jak jest a nie jak głosiła Gazeta Wyborcza i TVN, a armia wykształciuchów z MSZ i doradców wszelakich ministrów i wykształciuch Kaczyński „dali się oszukać”? Nie wiem co jest gorsze: zakładać, że to tumany („Głupota w polityce to nie błąd, to zbrodnia!”) czy zakładać że to zdrajcy Polski? :-))))))))))))

 13. Ziemkiewicz sprawia wrażenie jakby „nie przejrzał” tego wszystkiego. Te wszystkie „walki” z UE są na pokaz. To nie jest „naprawdę”. W ostateczności zawsze się wycofują, przypuszczam że nawet te kary za turów zapłacą

Comments are closed.