Komenda nie zabił. ON też nie. Kolejny podejrzany wyeliminowany

Tomasz Komenda.
Tomasz Komenda. (Zdj. PAP/Paweł Supernak)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wciąż toczy się śledztwo ws. zbrodni miłoszyckiej. Obecnie trwa proces Ireneusza M. oraz Norberta Basiury, oskarżonych o brutalny gwałt i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Wiadomo, że był jeszcze trzeci morderca – policja miała nawet podejrzanego, ale testy DNA go wykluczyły.

To głośna sprawa – głównie przez to, że niewinny człowiek – Tomasz Komenda – spędził na kratkami 18 lat, zanim okazało się, że to nie on zabił i zgwałcił 15-letnią Małgosię.

Wypuszczony z więzienia po 18 latach Komenda dostał 13 milionów złotych zadośćuczynienia od państwa polskiego. Teraz jednak policja musi znaleźć prawdziwych morderców.

Najprawdopodobniej było ich trzech. Przed wrocławskim Sądem Apelacyjnym toczy się proces Ireneusza M. i Norberta Basiury – obaj zostali skazani na 25 lat więzienia, ale nie przyznają się do winy i kwestionują zgromadzone dowody.

Trzecim podejrzanym był ochroniarz, który, jak się okazało, przebywał za granicą. Zgodził się on na pobranie materiału genetycznego.

Okazało się jednak, że to nie jego DNA znaleziono na ubraniu ofiary. Dzięki tej technice uniknięto kolejnego skazania niewinnego człowieka.

Policja ma jednak problem, bo lista podejrzanych się wyczerpała, a wiadomo, że trzecia osoba była zaangażowana w brutalny mord. Znalezienie jej po tylu latach będzie jednak bardzo trudno. Tymczasem morderca-gwałciciel żyje gdzieś na wolności między ludźmi…

Źródło: „Wirtualna Polska”

7 KOMENTARZE

 1. 1/ „..że to nie on zabił i zgwałcił 15-letnią …” – jezeli juz, to chyba w odrotnej kolejnosci? 2/ Czy ktokolwiek zostal ukarany za wpakowanie Komendy do wiezienia? – mam na mysli policjantow, prokurature, sedziego. Spaprali na calego.

 2. No to jeszcze tylko 38 mln podejrzanych. A nie, kobiety można wykluczyć. I już ubyło. Brawo nasza policja!!

  • Jest jeszcze lepiej – iluś chłopców jeszcze wówczas nie było na świecie, sporo młodych mężczyzn także odpada. Tylko co będzie, jeśli prawdziwy gwałciciel już nie żyje albo idąc za najnowszą modą zmienił płeć?

 3. Klasyka gatunku. Dowody „po uważaniu” … a może jednak oskarżyć tych co wsadzili niewinnego człowieka do więzienia? warna trzyma sie mocno ….

  • Wsadzeni do więzienia ci którzy brali udział w tym całym cyrku mogliby być niebezpieczni dla tych którzy pozostają pod ochroną.
   Taki numer nie przejdzie, właśnie dlatego wszędzie są swoi ew. opłaceni.

 4. Łatwiej znaleźć tych, co zamordowali jakąś pijaną chudzinę na asfalcie czy Ukraińca na komendzie.

  CZY TEŻ NIE? To może wsadźcie do pudła ratowników, tam ich zabijcie i ślad zaginie.

Comments are closed.