Piłkarz Bayernu się nie zaszczepił. Rząd Niemiec zabrał głos

Robert Lewandowski i Joshua Kimmich. Foto: PAP/DPA
Robert Lewandowski i Joshua Kimmich. Foto: PAP/DPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Sprawa piłkarza FC Bayern Monachium Joshuy Kimmicha, który przyznał, że nie zaszczepił się przeciwko koronawirusowi, staje się kwestią polityczną. W poniedziałek rzecznik rządu Steffen Seibert stwierdził, że niemiecki rząd ma nadzieję, iż Kimmich mimo wszystko się zaszczepi.

Wszystkie pytania dotyczące szczepień są oczywiście uzasadnione – powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert, dodając, że istnieją jednak „jasne i przekonujące odpowiedzi” ekspertów krajowych i międzynarodowych na temat takich aspektów jak rodzaj i działanie szczepionek lub możliwe konsekwencje szczepień.

Dlatego rząd ma nadzieję, że „Joshua Kimmich zapozna się z tymi wszystkimi informacjami i być może zdecyduje się na szczepienie”, powiedział Seibert, „ponieważ jako osoba, na którą patrzą miliony, miałby jeszcze większy wpływ jako wzór do naśladowania” na przebieg kampanii szczepień.

Również przewodnicząca niemieckiej Rady Etyki Alena Buyx, ma nadzieję, że Joshua Kimmich mimo wszystko zdecyduje się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Niemiecki piłkarz jej zdaniem „dał się nabrać na dezinformację” – powiedziała Buyx telewizji Sky. Jej zdaniem dobrze by było, gdyby Kimmich ponownie zasięgnął porady i „wtedy również zdecydował się na szczepienie”.

W poniedziałek sceptycyzm Kimmicha wobec szczepień poparła przewodnicząca frakcji parlamentarnej prawicowej partii AfD Alice Weidel – informuje tygodnik „Spiegel”.

„Decyzja zawodnika Bayernu jest jego prywatną sprawą i musi być uszanowana” – oceniła Weidel. „Fakt, że pan Kimmich jest teraz nieustannie zmuszany do uzasadniania swojej osobistej decyzji (…) ujawnia niepokojące rozprzestrzenianie się konformistycznego paternalizmu” – stwierdziła.

Kimmich potwierdził w sobotę w telewizji Sky, że nie został jeszcze zaszczepiony. 26-latek wyjaśnił, że jest „bardzo możliwe”, iż w przyszłości zdecyduje się na szczepienie, ale nadal ma „kilka zastrzeżeń (…) zwłaszcza w odniesieniu do braku długoterminowych badań”. Wcześniej o tym, że Kimmich nie jest zaszczepiony, poinformował dziennik „Bild”.

Sekretarz generalny Niemieckiego Towarzystwa Immunologicznego Carsten Watzl ocenił, że zastrzeżenia te, dotyczące możliwych długoterminowych skutków szczepień, to „błędne przekonanie, które utrzymuje się wśród wielu ludzi”.

Karl-Heinz Rummenigge, wieloletni prezes zarządu klubu z Monachium, oczekuje, że Kimmich zostanie wkrótce zaszczepiony. „Jestem przekonany, tak jak i on sam to zapowiedział, że być może wkrótce zostanie zaszczepiony” – powiedział Rummenigge w niedzielę telewizji gazety „Bild”. Kimmich jest „wzorem do naśladowania”, więc „byłoby lepiej, gdyby był zaszczepiony”.

PAP

27 KOMENTARZE

 1. Koronafszyzmy postępuje, „dobrowolne” „szczepionki” stały się wyznacznikiem statusu społecznego(albo głupoty). Słowo „dobrowolne” nabrało innego wymiaru, co ta propaganda może zdziałać z ludźmi, szok.

   • Bo to są tacy KK jak te łajdaki w białych uniformach. Duża większość z nich nie wykonuje tej pracy z powołania, tylko poszli na studia dla prestiżu i kasy albo bo ojce kazali. Banda wykształciuchów .

  • Dokładnie. 3 lata temu myślałem, że może gdzieś tak większość ludzi to debile. Dwa lata temu zostały mi już tylko jednostki reszta to muł…

   • Watzl ocenił, że zastrzeżenia te, dotyczące możliwych długoterminowych skutków szczepień, to „błędne przekonanie, które utrzymuje się wśród wielu ludzi”.
    Sposób na brednie takich ludzi jest tylko jeden, niech na piśmie u notariusza zobowiązać się się do wzięcia wszelkiej odpowiedzialności za NOPy krótko i długoterminowe, skoro twierdzą, że takie nie występują.

 2. Dlaczego uważaja, że moga rozmawiac publicznie o jego zdrowiu i terapiach, na które się zdecydował lub noie? Dlaczego uważaja, że mogą wywierać nacisk? Ja bym jechał z nimi do sądu o ujawnienie informacji wrazliwych.

  • Powiedzieli to ,,wyraznie,, ze jest osoba publiczna i jako taka ma sie zaszczepic. Publiczne osoby ,,pseudocelebryci,, innej obcji nie maja . Tak sie wyrazila niemiecka ,,etyczka,,.

 3. „Joshua Kimmich zapozna się z tymi wszystkimi informacjami i być może zdecyduje się na szczepienie” to może w końcu zapewnią że osoby z NOP przyjęciu preparatu ( w tym zgony) będą otrzymywać odszkodowanie i renty na leczenie.

 4. Bezpardonowe, publiczne łamanie sumień i lincz – dzieło szatana i jego demonów, które zawładnęły umysłami pseudo ekspertów i innych masońskich akolitów.

 5. Mówią, że to jest eksperymentalna szczepionka.
  Już w 2013 roku sąd najwyższy USA orzekł, że jeśli DNA naturalnego człowieka zostanie zmodyfikowane przez technologię mRNA, wówczas DNA tego trans człowieka będzie podlegać patentowi.
  Osoby wyszczepione nie są już naturalnymi ludźmi, ale hybrydami GMO. Zmian genetycznych nie można odwrócić. Utraty duszy również. https://www.bitchute.com/video/Ia5HUhvqj59T/

 6. Z tej zapyziałej szprycy z bakteriami kałowymi lewacy zrobili globalną religię dla nowej generacji debili zawiniętych w niewolniczy kaganiec.

  To epokowe czasy nowej normalności, kiedy karierę moga zrobić tylko kretyni z szansą na awans do bycia ekspertem.

Comments are closed.