Strażacy i policjanci protestowali przeciw przymusowi szczepień. „Nie podporządkujemy się” [VIDEO]

Nowojorscy strażacy i policjanci protestują przeciw przymusowi szczepień Źródło: Twitter, collage
Nowojorscy strażacy i policjanci protestują przeciw przymusowi szczepień Źródło: Twitter, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
„Nie podporządkujemy się” – skandowali strażacy, policjanci i inni pracownicy miejscy, uczestniczący w Nowym Jorku w poniedziałkowej demonstracji przeciwko nałożonemu przez lokalne władze obowiązkowi szczepień przeciw Covid-19. Aresztowano co najmniej 20 osób.

Manifestacja z udziałem ok. 5 tys. ludzi, którzy przemaszerowali przez Most Brooklyński pod ratusz, była reakcją na zarządzenie burmistrza Billa de Blasio o obowiązku szczepień, ciążącym na pracownikach miejskich. Obejmuje ono wszystkich oprócz służb więziennych. Tym, którzy się nie podporządkują do piątku, grozi na początek skierowanie na bezpłatny urlop.

Jak informował „New York Post”, wielu uczestników protestu przyszło z amerykańskimi flagami. Wznosili okrzyki z przekleństwami pod adresem burmistrza. Skandowali „Nie podporządkujemy się!”.

„Inni posunęli się do skrajności. Mieli żółte gwiazdy Dawida, aby porównać wymóg szczepień do prześladowań Żydów przez nazistowskie Niemcy” – pisze nowojorska gazeta.

Cytowała też demonstrantów podkreślających, że służący w sytuacjach kryzysowych, jak huragan Sandy, czy śnieżyce, są teraz zagrożeni utratą środków do życia.

– Dlaczego jesteśmy przekupywani i zmuszani do przyjmowania szczepień. (…) Nie jesteśmy teraz, ani nigdy nie byliśmy zagrożeniem dla zdrowia publicznego – powiedziała strażak Sofia Medina kiedy tłum dotarł pod ratusz.

W ramach zachęty pracownicy, którzy zgodzą się zaszczepić, dostają bonus w wysokości 500 dolarów.

Ze względu na braki kadrowe w zakładzie karnym Rikers Island funkcjonariusze służby więziennej mają czas do 1 grudnia, aby przyjąć pierwszy zastrzyk.

– Burmistrz de Blasio chce nas odmalować jako niemoralnych, niebezpiecznych i stanowiących zagrożenie dla społeczeństwa. Chcemy was mieszkańców miasta wciąż chronić – przytacza „NYP” wypowiedź strażaka Paula Schweita.

Cytuje też niewymienionych z nazwisk policjantów podkreślających, że tysiące z nich straci pracę. Wyrażali obawę, że nie zastąpią ich odpowiedni ludzie.

Protest przeciwko nowej polityce ratusza nastąpił po tym, gdy de Blasio ogłosił w minioną środę, że wymóg pozwalający na wybór: „test lub zastrzyk” został zastąpiony obowiązkiem szczepień. Wcześniej tylko pracownicy Departamentu Edukacji i miejskiej służby zdrowia byli zobligowani do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

 

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Zastanówmy się dlaczego rząd niszczy własnych obywateli
    jakie frukta im ktoś obiecał, że chca robić takie rzeczy?
    czy ktoś im przystawił lufe do głowy

  2. Policjanci i strażacy powinni się przeprowadzić na Florydę i zostawić lewaków niech się sami bronią i gaszą pożary w tym zlewaczałym żydowskim Nowym Jorku. W tak prosty sposób lewactwo samo się zniszczy bo reszta ludzi nie będzie chciała tam mieszkać i problem rozwiązany. Tyło mało ludzi jest świadomych ze siła jest w narodzie.

    • To jest najtrafniejszy pomysł i zresztą wielu ludzi tak robi. Widziałam na YT jak piękne stewardesy z włoskich linii lotniczych publicznie na rynku zdjęły uniformy, wypowiedziały tym samym parce. Jeśli postawią mnie „pod ścianą” zrobię to samo i wyjdę na ulice.

Comments are closed.