Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce. Wiadomo, ile NOP-ów oficjalnie odnotowano

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: ABEL F. ROS | Qapta.es
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Po podaniu w Polsce ponad 38 mln 629 tys. szczepionek przeciw COVID-19 zgłoszono mniej niż 16 tys. niepożądanych odczynów, w większości łagodnych – wynika z danych udostępnianych na rządowych stronach.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia.

Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 38 629 517 dawek.

Ile NOP-ów w Polsce?

Liczba niepożądanych odczynów to 15 769; większość z nich łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia. Inne odczyny – poza łagodnymi – jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 19 833 946 osób.

Łącznie do Polski dostarczono 67 462 960 dawek, z których 40 677 010 dotarło do punktów szczepień.

A jak wygląda sprawa w całej Unii Europejskiej? Szczegóły poniżej.

Dane o szczepieniach w UE. Ponad 2 mln NOP-ów i 21 tys. zgonów

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

  • Moglbys przytoczyc jakis dowod na 21 tys ofiar szczpien? Bo rozumiesz ze to masz na mysli. NCzas z lubosci wychwytywal kazdy przypadek, ktory mozna bylo podciagnac po „smierc po szczepieniu”. A mimo to tych przypadkow (artykulow) bylo raptem kilka. A Ty piszesz o 21 tys. Chetnie przeczytam.

 1. Ja to mam szczęście/pecha (niepotrzebne skreślić). U mnie w pracy niestety prawie wszyscy się zaszczepili gdy tylko trafiła się okazja i większość mówiła o wysokiej gorączce i/lub dreszczach i/lub bólach głowy i innych tego typu atrakcjach. Teraz widzę, że to byli wybrańcy skoro rządowe statystyki są takie optymistyczne.

  • I to sa te ciezkie NOPy? Goraczka i bol glowy? Z tego robisz problem? Ale covid to juz nie problem tak? Tak jestem ciekaw tylko Twojej skali kiedy zauwazasz problem przy szczepieniach, a kiedy przy chorobie.
   I dlaczego „niestety” wsyscy sie zaszczepili? Wyglada ze dla Ciebie nieszczepienie sie to bardziej kwestia ideologiczna, niz swobodnego wyboru. Czyli taki wolnosciowiec z Ciebie, ze wolnosc to tak, ale tylko jesli zgadza sie z Twoimi przekonaniami.

 2. Ludzie nie zgłaszali NOP-ów, bo w większości nie wiedzą co to jest i takie zaczerwienienie, gorączkę czy bóle głowy brali, jako normalne po szczepieniu….Ci z kolei, którzy coś zgłaszali lekarzom nie byli przez nich zgłaszani do programu – bo wiadomo, że lekarz który zgłasza NOPy ma potem naloty z sanepidu. Także całe te statystyki można o kant dupy potłuc.

 3. Z doświadczenia bliskiej rodziny: dwie starsze osoby po szczepionce; jedna utraciła przytomność i obudziła się 2 dni później; druga zasłabnięcie (dość trwałe) i trafiła na 3 dni do szpitala.
  Zgadnijcie czy lekarze zgłosili NOPy? NIE zgłosili.
  I tyle jest warta statystyka NOPów w Polsce. Rząd kłamie!

 4. Kolega lat 42, zgon w trzy dni po pierwszej dawce. Lekarz, który stwierdził zgon na sugestie o sekcji stwierdził, że na pogrzeb rodzina i z pół roku poczeka. Więc kremacja i w cztery dni pogrzeb. I koniec.

  • Co ciekawe, zgony wpełni zaszczepionych zwykle są określane jako nie mające związku z zaszczepieniem. Stąd tak mało ciężkich NOPów – bo przecież objawy nie mają związku.

 5. MM i Syntezator Mowy podobno nakłaniają do nieprzyjmowania zgłoszeń, dlatego do dziś nie powołano szefa GIS, którym powinien być lekarz, a nie elektronik, który kolejny rok jest p.o. Nie jest możliwe, że w eurokołchozie średnia zgłaszanych NOPów jest 9,5 x większa niż w Polsce, nie jesteśmy zieloną wyspą tylko dane są fałszowane, strach myśleć co będzie jak wyjdą odległe powikłania po 2 latach najwcześniej.

Comments are closed.