Czterech mężczyzn skazanych za kradzież tęczowej flagi z piorunem

Flaga LGBT. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Bialski sąd skazał czterech mężczyzn za kradzież tęczowej flagi z piorunem, do której doszło rok temu w Białej Podlaskiej.

W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał 22-letniego Bartosza C., 20-letniego Tomasza K., 18-letniego Szymona J. i 20-letniego Jakuba P. za winnych kradzieży szczególnie zuchwałej, do której doszło 30 października 2020 r. podczas Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej.

– Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia flagi tęczowej na drzewcu z emblematem pioruna o wartości 40 zł – podała sędzia Marta Załęska.

Sąd uznał, że Bartosz C. zarzuconego czynu dopuścił się „w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc uprzednio skazanym”. Trzy lata temu mężczyzna usłyszał wyrok za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. W więzieniu spędził rok i wyszedł z niego w styczniu 2020 r. W piątek został skazany na rok pozbawienia wolności.

Wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności usłyszał Tomasz K. Natomiast Szymon J. i Jakub P. zostali skazani na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie 18-latek i 20-latek mają wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Ponadto, sąd zobowiązał skazanych do solidarnego naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonej 40 zł.

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

  1. ale jak wiele razy ktoś zgłaszał okradzenie np. w autobusie to policja mówi, że mniej niż 500zł wiec nie będzie ani karac ani scigac.

    nie wolno kraść, ale i nie wolno jakoś szczególnie nie szukać lub szukać winnych bo robi się podział na tych co moga dokonywac przestępst i tych co nie moga

  2. Przyjmijmy na chwilę że to była „kradzież” i to zuchwała przedmiotu o wartości 40 plnów. OK
    To jakim przestępstwem jest przywłaszczenie 50 plnów? Roztargnieniem! Rozumiem bo roztargnionym który się pochylił nad 50-ką starszej pani na stacji benzynowej był także sędzia!

Comments are closed.