Gdzie się podziała grypa? Dr Martyka: Prawdopodobnie skończył się patent na szczepionki [VIDEO]

Dr Zbigniew Martyka Źródło: YouTube/Ordo
Dr Zbigniew Martyka Źródło: YouTube/Ordo
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych, kierownik Oddziału Obserwacyjno–Zakaźnego Szpitala ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej odpowiadał na pytania podczas III posiedzenia Komisji śledczej ds. pandemii powołanej przez Instytut Ordo Medicus.

Podczas III posiedzenia Komisji śledczej ds. pandemii dr Zbigniew Martyka stwierdził, że „zdecydowanie więcej osób zaczęło umierać po wprowadzeniu polityki zdrowotnej, a w zasadzie antyzdrowotnej”.

Ekspert został zapytany o to, czy u chorych w czasie pandemii zauważył objawy inne niż te, które obserwował we wcześniejszych latach w okresach zachorowań.

Dr Martyka odpowiedział, że trudno jest mu odpowiedzieć na to pytanie. – Jeżeli wcześniej, przed tą tzw. pandemią były osoby z ciężką niewydolnością krążenia, to trafiały na inne oddział – nie do nas – wyjaśnił lekarz.

– Natomiast jeżeli był to oddział covidowy, to osoby trafiał do nas i u nas nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia, no to wtedy mieliśmy do czynienia z tymi pacjentami, a wcześniej to nie była nasza specyfika – zakażenia dróg oddechowych. To były raczej inne schorzenia – mówił dr Martyka.

– Natomiast banalne inne objawy różniły się – początkowo te zaburzenia węchu czy smaku, to była tak specyfika prawda. W tej chwili dominują takie objawy biegunkowe, jelitowo-żołądkowe – wymioty, biegunka. […] dawniej się mówiło tzw. „grypa żołądkowa”. No, to nie jest merytorycznie dobre określenie, bo nie ma czegoś takiego jak grypa żołądkowa – tak się to potocznie mówi, ale to oznacza infekcja wirusowa dająca takie objawy ze strony przewodu pokarmowego i teraz też są i gdyby nie testy covidowe, to ci pacjenci byliby traktowani prawdopodobnie tak, jak w ubiegłych latach: „no. ma pan grypę żołądkową…” – wyjaśniał ekspert.

Dalej lekarz stwierdził, że „gdyby nie test, to nie byłoby wiadomo, że to jest jakaś inna choroba”.

Dr Martyka wyznał także, że w okresie zachorowań na Covid nie testowano u niego w placówce pacjentów pod kątem wirusa grypy, a jedynie pod kątem koronawirusa.

– A gdzie jest grypa? Co się stało z grypą i z anginą? – padło pytanie.

– Tak, no grypa zaginęła z roku na rok. No, ale chciałbym zwrócić uwagę, że prawdopodobnie skończył się patent na szczepionki przeciw grypie – no to musiała zniknąć –
powiedział ekspert.

Dr Martyka mówił również o korzyściach, które płynęły do szpitali, które stawały się placówkami covidowymi. Lekarz mówi m.in. o doposażeniu (np. dodatkowych respiratorach). Doktor przyznał także, że lekarze pracujący w placówkach covidowych mogli liczyć na dodatki do pensji.

Całe posiedzenie komisji śledczej z udział dra Martyki obfituje w ciekawe wątki i jest dostępne na platformie YouTube pod TYM LINKIEM.

10 KOMENTARZE

 1. Nic nie powiedział, co byłoby odkrywcze.
  A gdybać o patentach ‚ekspertowi’ nie wypada. Wypada mu WIEDZIEĆ, czyli sprawdzić w bazie.
  Zakładam, że ‚ekspert’ wie, że istnieją ogólnodostępne bazy patentowe i w odpowiedniej rubryce jest data zgłoszenia, data uznania i data expiracyji :-) Och ten trudny angielski.

 2. Rok temu amerykańska wirusolog mówiła, że żeby uruchomić niekontrolowaną i niepohamowaną reakcję autoimmunologiczną z powodu preparatu wprowadzonego za pomocą strzykawki potrzeba zachorować na tzw. „grypę żołądkową”. Wirusy tej grypy mają enzym uruchamiający tą reakcję. Mówiła że objawy autoimmunologiczne powstają od 4 do 14 mięsięcy odzainfekowania tą grypą.

 3. „W tej chwili dominują takie objawy biegunkowe, jelitowo-żołądkowe – wymioty, biegunka. […] dawniej się mówiło tzw. „grypa żołądkowa”.” Biorąc pod uwagę, że 99% zakażeń wirusem SARS-CoV-2 pochodzi od wariantu Delta, który daje opisane objawy wygląda na to, że rząd systemowo, czytaj obostrzenia, kwarantanny i izolacje walczy ze … SRACZKĄ. Gdyby to nie było straszne było by śmieszne.

 4. UWAGA

  Obserwacje brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia
  (UKHSA), dane z nadzoru przyznają, że poziomy przeciwciał N wydają się być niższe u osób, które nabywają
  infekcję po 2 dawkach szczepienia.

  To tłumaczy wzrosty infekcji w Izraelu i UK.

  Rap. nr 42 pt „COVID-19 vaccine surveillance report”.

  „surveillance data that N antibody levels appear to be lower in individuals who acquire
  infection following 2 doses of vaccination”.

Comments are closed.