Niewiarygodne! Niedzielski jest jednak zadowolony: „Sytuacja epidemiczna w Polsce wygląda dobrze”

Szpital Narodowy/Stadion
Pusty szpital na Stadionie Narodowym - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Sytuacja epidemiczna w Polsce na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej wygląda dobrze – ocenił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Pod względem zarządzania epidemią będziemy starali się najpierw poszerzać bazę, potem korzystać z możliwości relokacyjnych, które w przypadku Śląska były już w trzeciej fali wykorzystywane i to dotyczy zarówno transportu kołowego, jak i transportu przy wykorzystaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – powiedział w Sosnowcu minister.

Ocenił, że wydolność systemu opieki zdrowotnej w tej chwili jest mniej narażona na COIVD-19 ze względu na mniejsza liczbę zakażeń i hospitalizacji oraz większe zdolności organizacyjne, „służące zarządzaniu ruchem pacjentów”.

„Będziemy starali się dostosować infrastrukturę łóżkową. Restrykcje są naprawdę elementem, który będzie wykorzystywany w ostatniej kolejności. Tym bardziej że są pewne restrykcje dotyczące np. noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych” – mówił szef MZ.

Niedzielski akcentował, że kładziony jest nacisk na egzekwowanie obowiązków z tym związanych.

„Jeżeli patrzymy na sytuację dookoła nas, u naszych sąsiadów, raczej Polska wypada korzystnie na tle, mówię o najbliższej – środkowej i wschodniej Europie. Co więcej, jesteśmy w procesie udzielania pomocy innym krajom” – powiedział.

Podał m.in., że w Polsce, w szpitalu w Łodzi, jest dziewięciu pacjentów z Rumunii. „Mamy prośbę o zaplanowanie wsparcia dla Litwy, również Łotwa jest zainteresowana. My raczej jesteśmy w tej pozycji, że patrząc na nasze wydolności organizacyjne w systemie, to my udzielamy pomocy” – wskazał.

Ocenił, że „oczywiście sytuacja może się zmienić, ale na razie sytuacja epidemiczna w Polsce, na tle regionu wygląda dobrze”.

(PAP)

11 KOMENTARZE

 1. „„Pod względem zarządzania epidemią będziemy starali się najpierw poszerzać bazę, potem korzystać z możliwości relokacyjnych, które w przypadku Śląska były już w trzeciej fali wykorzystywane i to dotyczy zarówno transportu kołowego, jak i transportu przy wykorzystaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – powiedział w Sosnowcu minister.”

  „Pod wzgledem zarzadzania epidemia bedziemy”…Ten prokurant epidemii wszystko wyjasnil.

  • autentyczne: przyjechał transport kołowy, wyszli ubrani normalnie i poszli do delikwenta, jakiś test+, przeprosili i wyszli, wcześniej się nie bali, teraz tak, bo wrócili przebrani za kosmonautów i zabrali delikwenta

 2. Oczywiście nie omieszkał stwierdzić, że to dzięki wyszczepom, dziwne, że w Izraelu, Singapurze, Wlk.Brytanii nie obserwujemy tego zjawiska. U nas to dzięki temu, że tylko połowa się zaszprycowała, a większość zetknęła się naturalnie z koronką mamy dobrą sytuację, no i pogoda jeszcze sprzyja nie tak wielkim infekcjom.

 3. towarzysze złapali się we własne sidła, zaszczepieńcy (tych sie nie testuje zgodnie z rozporządzeniem hahaha) grypa, odszczepieńcy światowid 19, narodek też co nieco zmądrzał nie leci testować się z byle g…,

 4. Przepraszam, a czy w naszym kraju lekarze mogą jeszcze leczyć czy już tylko czekać aż człowiek zacznie się dusić i wtedy go pod respirator celem unieszkodliwienia. Zgroza się dzieje.
  Dlaczego nikt już nie mówi o lekach czy też możliwości stosowania zapobiegawczo odpowiednich substancji itp.

 5. PiS, kolesiostwo w sejmie i senacie, Niedzielski i spółka: drugi rok zabieracie/kradniecie nam kasę w ramach składki na ubezp. zdrowotne, za którą mamy jedynie darmowe szczepienia i testy bo nawet lekarze I kontaktu są nadal na infoliniach. ODDAJCIE NASZĄ KASĘ, złodzieje, ubezpieczymy się prywatnie!Nie chcemy sponsorować waszych operacji, przeszczepów i leczenia tych których kolejny rok zwozicie do uzdrowisk samolotami!!!

Comments are closed.