Sąd uchylił decyzję o rejestracji Marszu Niepodległości. „I tak się odbędzie”

Marsz Niepodległości 2020.
Marsz Niepodległości 2020. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w środę decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

– Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – argumentowała w rozmowie z PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

– Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – wskazywała rzeczniczka.

Na te nowiny zareagował już Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek Rafała Trzaskowskieg0 o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego – pisze Bąkiewicz.

– Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy – Niepodległość nie na sprzedaż! – zapowiada.

Pod wpisem narodowca pojawiły się odpowiedzi ze strony członków Konfederacji, którzy zadeklarowali, że będą obecni na wydarzeniu.

Bąkiewicz zapowiedział także, że Stowarzyszenie Marszu Niepodległości będzie się odwoływać od decyzji.

Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego napisał.

Źródło: PAP, NCzas

17 KOMENTARZE

 1. Ktoś jeszcze będzie opowiadał bajki, jak to komunizm upadł, a bantustan stał się niepodległy?
  Czytać stare pamiętniki, np. Witosa i dowiadywać się, jak pijawki od wieków wysysają krew z tubylców. Chwilowo, niektórzy tylko, zmnienili nazwiska.

 2. Czy to jest niepodległe państwo, jeśli jego obywatelom odbiera się prawo do świętowania swojej niepodległości?
  Co na to nasz patriotyczny doktor prawa?

 3. jedno pytanie, czy sędzia ktory wydał ten wyrok jest legalny? Chodzi mi o formalna nominację, skoro nasz prezydent może formalnie nie być to sędzia też. Chodzi o to by ktos zrobił ekspertyze czy jest to legalny wyrok.

  • W ciemno: za radą Pana Stanisława – z pewnością (na 99,99%) nie jest legalny tzn. niezawisły, gdyż nie poddał się lustracji. Dopiero po jej negatywnym wyniku może sądzić. Wynik lustracji nie jest bez znaczenia, ponieważ Marsz jest sprawą polityczną.

  • Wiekszosc obecnych sedziow zostala wybrana przez sedziow nominowanych przez komunistow, czyli okupantow rzadzacyh totalitarnie. Ci sedziowie ,powybierani przez komunistycznych sedziow,nie maja zadnej legitymacji demokratycznej ani polskiej

 4. Nie słuchać zydobolszewi i przyjeżdżać na marsz i tak nic nie zrobią jak będzie że 100. 000 bo tyle to my w polin nawet milicji nie mamy.

 5. Obce państwo w Polsce czyli państwo w państwie. Masa ludzi którzy na pewno w czasie działań podziemia wydawali patriotów oprawcom i okupantom to jest ta sama swołocz ten sam typ człowieka nie ma znaczenia czy to jest profesor historii czy sędzia z orłem na klatce piersiowej. Dziad to dziad na pohybel zdrajcom.

 6. Test na PiS – czy znowelizują ustawę czy nie… sytuacja epidemiologiczna moim zdaniem powinna wstrzymywać bieg okresu 3 letniego… no ale nie jestem sprzedajną papugą

Comments are closed.