Szef policji użył pistoletu zamiast wskaźnika. Konsternacja na widowni

Broń - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Szef izraelskiej policji, komisarz Kobi Shabtai, użył pistoletu jako wskaźnika do prezentacji podczas spotkania z urzędnikami wyższego szczebla – poinformował we wtorek dziennik „Haaretz”.

Raport ze zdarzenia mówi o konsternacji odbiorców prezentacji, którzy „uchylili się na bok” na widok broni wskazującej na zawartość slajdu.

Szef policji posługiwał się też laserowym wskaźnikiem, ale „w dłoniach trzymał przez chwilę pistolet, nim włożył go z powrotem do kabury” – dowiadujemy się z relacji świadków.

– Innemu oficerowi, który by tak postąpił, zostałyby postawione zarzuty – powiedział mediom jeden z funkcjonariuszy izraelskiej policji.

Przepisy policyjne mówią, że broń powinna być używana wyłącznie do celów operacyjnych i do samoobrony – przypomniał „Times of Israel”.

Policja izraelska wydała oświadczenie w sprawie zajścia i nazwała doniesienia medialne „plotkami rozpowszechnianymi przez nieznane źródła, służącymi jedynie odwróceniu uwagi od faktycznych działań policji”.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Sędzia na stacji ukradł 50 złotych – był roztargniony. 4 gości ukradło 40 złotych – rok więzienia. Jak ja nienawidzę tego państwa!!!

  2. Dziwne, nie wydali oświadczenia, że to „kłamliwą propaganda neonazifaszybiałych gojów, ze znanych antysemickich już od karmienia piersią narodów”?

  3. Wlasciwie (i moze w jego pojeciu), to on „sie bronil”, ale przed zarzutami dotyczacymi gnebienia Palestynczykow i bestialskich metod stosowanych wobec bezbronnych ludzi.

Comments are closed.