Szwecja. Uczniowie mają dowodzić na zajęciach, że Holokaust się nie wydarzył

Adolf Hitler Źródło: Know Your Meme
Adolf Hitler Źródło: Know Your Meme
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Szwedzka Narodowa Agencja Edukacji (Skolverket), rządowa agencja nadzorująca system szkół publicznych w Szwecji, rekomenduje, by szwedzcy uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych udowadniali, że Holokaust nigdy się nie wydarzył.

Rekomendacja, która znalazła się w opublikowanych właśnie wytycznych dla nauczycieli szkół średnich, ma pomóc uczniom w zrozumieniu problemu teorii spiskowych. Mimo to środowiska żydowskie uważają ten pomysł za wysoce kontrowersyjny i chybiony.

„Grupa 1 musi znaleźć trzy argumenty za tym, że Holokaust nigdy się nie wydarzył, wykorzystując informacje znalezione w internecie” – brzmi przykładowe ćwiczenie.

Inne ćwiczenie polega na znalezieniu argumentów za tym, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu.

„Jerusalem Post” pisze, że przeciwna tego typu ćwiczeniom jest Centralna Rada Żydów i inne organizacje żydowskie. Żydzi twierdzą, że tego typu zajęcia obrażają ofiary Holokaustu.

– Nawet jeśli intencje są dobre, określanie Holokaustu mianem kontrowersyjnego tematu jest groźne – mówi Aron Verständig, przewodniczący szwedzkiej Centralnej Rady Żydów. Ćwiczenie z negowania Holokaustu nazywa on „dziwacznym”.

Mocniejszych słów używa Svante Weyler, przewodniczący Szwedzkiego Komitetu Przeciw Antysemityzmowi. On nazywa ćwiczenie „czystym idiotyzmem” i stwierdza, że „ze wszystkich tematów, które można byłoby omawiać w czasie takiego ćwiczenia, Holokaust jest najgorszy”.

– To groteskowy pomysł, że mogłoby to mieć miejsce w szwedzkich klasach – dodał.

Pernilla Sundström, rzeczniczka agencji edukacyjnej, broni jednak pomysłu i stwierdza, że m.in. dzięki takim tematom w klasach będzie można np. poruszać temat antysemityzmu.

Źródło: Jerusalem Post

41 KOMENTARZE

  • Niestety wszystko wskazuje na to że holokaust opisany dokładnie w biblii wydarzał się stale i wciąż. Początek ofiar całopalnych to historia Kaina i Abla.
   Dalej było tylko gorzej, doszły ofiary całopalne z dzieci.
   Na tym oczywiście nie koniec, by trochę złagodzić biblijne opisy wyczynów narodu wybranego sfałszowano powojenne wydania biblii.

   • Nie wiem o jakie „badania” chodzi jeśli o wyczyny wybrańców to wystarczy przeczytać opisy wojen prowadzonych przez Davida w bibli J. Wujka później porównać choćby z biblią tysiąclecia

 1. A jak znajdą dowody że nie było to ,,unikatowe wydarzenie w skali świata”? Tylko zwykle ludobójstwo, jakich wiele było wcześniej i później?

  • Oooo…to nie było zwykłe ludobójstwo, Żydzi o tym mówią i piszą, twierdzą że coś podobnego … najlepiej poszukaj sam u ortodoksów zwanych haredim, ich właściwie nikt nie słucha a o tym co mówią sza… można poczytać niemal tylko u nich, na ich forach internetowych

 2. Jest sporo dowodów na to, że fotografie i filmy z pierwszego pobytu ludzi na Księżycu były realizowane na Ziemi – na pustyni w USA lub w studio. I o te fotografie i filmy chodzi w tzw. teorii spiskowej, bo to są dowody przekonywujące. Tak jak kontrolowane wyburzenie TRZECH wieżowców na Manhattanie w 2001 roku – zostało sfilmowane i dlatego budzi kontrowersje.

 3. Przecież takie dysputy czy rozprawy są zabronione w całym świecie, bo mogły by wyjawic wszystkie światowe przekręty. O takich rozprawach to tylko w książkach można przeczytać

 4. A gdzie zadanie udowodnienia że Ziemia jest płaska, albo że Słońce krąży wokół Ziemi?
  Nie myślałem że może być coś głupszego niż komunizm, który jak się okazuje zaczyna – i bez Lenina – panować na Ziemi.

 5. Znakomite zadanie intelektualne. Dla nieuków, szukających sensacji i zakłamanych żydów: to się nazywa dowód nie wprost, inaczej reductio ad absurdum, sprowadzanie do sprzeczności. Podobnie jak w logice w statystyce stawia się dwie przeciwstawne hipotezy i którąś z nich się wyklucza. A nieuki i lewactwo robią z tego wydarzenie. Żydzi powinni się cieszyć, no chyba, że boją się, że uczniowie odkryją coś czego nie chcą…

 6. A kto finansował Hitlera? Jowisz k…czy Neptun? Sponsor nie wiedział na co pójdzie kasa? „Ktoś” wykorzystał głupka do geszeftu. Kto po wojnie „elite” nazistowska ściągnął do siebie? Przecież nie Argentyna :) Oczywiście jakieś głowy poleciały, bo musiały. Tak jak N. jest marionetką Big Pharmy tak H. wtedy, choć w jakimś zakresie pewnie miał więcej do gadania niż N. obecnie.

  • Może źle sie wyraziłem, robił w dużej mierze co chciał ale nie wierze, ze zorganizowanie piekła na ziemi było tylko i wyłącznie jego zasługą. Jego poglądy były znane już z wypocin w książce a jednak ktoś dalej pompował kasę w przemysł niemiecki po jego dojściu do władzy

   • Ktoś i ktoś…a do kogo należały zakłady Buna-Werke w Monowicach, czyją technologię tam rozwijano? cały obóz w oświęcimski tam pracował.
    (Śmieszne nieco bo w dwudziestych latach zeszłego wieku rozwijano na siłę technologie upłynnienia węgla, produkcji sztucznej gumy i benzyny z podobnych powodów jak dziś, straszono że ropa naftowa wyczerpie się góra za trzydzieści lat.” Durnota ludzka granic nie zna.

 7. Ja znalazłem w necie informacje o tym, ze juz po Pierwszej Wojnie Światowej probowano doprowadzić do wprowadzenia w obieg liczby 6 mln ofiar pod nazwa holocaust. Byly artykuly w gazetach.. Ale wtedy sie nie udalo….

 8. ….a to, że ludzie zgineli podczas Drugiej Wojny Światowej to fakt, ale czy znając „niemiecka solidność” mozna tych 6 mln żydów doliczyć sie z danych obozowych? Bo ogladajac kanaly discovery to z nich idzie info o tym, ze niemiaszki zliczali absolutnie wszystko i robili to dokładnie…

 9. A nie udowodniają lub obalają, spraw spoza nieruszalnej liczby 6 mln? Np., ze w ludobójstwach, zbrodniach wojennych, zbiorowych, w zabijaniu zamierzonym w XX w. zginęło, zostało zgładzonych ok. 200 mln osób? Nie dociekają czy i w ilu z tych „zabijaniach” byli zaangażowani Ż?

  „że przeciwna tego typu ćwiczeniom jest Centralna Rada Żydów i inne organizacje żydowskie”
  Tak? Prawdziwa cnota krytyk się wszak nie boi…😉

Comments are closed.