USA otwierają granice. Wpuszczą wyłącznie zaszczepionych

Flaga Stanów Zjednoczonych.
Flaga USA. (Fot. Flickr/CC BY-SA 2.0)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Od listopada wracają loty do USA – również z Polski. Stany wpuszczą jednak na swoje terytorium wyłącznie osoby zaszczepione i przetestowane na obecność koronawirusa.

Stany Zjednoczone ponownie otwierają swoje granice. Niestety, przy wpuszczaniu przyjezdnych będą stosować restrykcyjną segregację sanitarną. Polecieć do USA będą mogli jedynie zaszczepieni na Covid-19 i przetestowani na obecność koronawirusa.

Chcący polecieć do USA będą musieli więc wylegitymować się tzw. certyfikatem covidowym, czyli zaświadczeniem wydawanym po zaszczepieniu się na Covid-19.

To jednak nie wystarczy – będą musieli także przedstawić negatywny wynik testu na Covid, wykonany w ciągu trzech dni przed odlotem.

Tyczy się to również obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Do tej pory do Stanów z Polski wjechać mogli jedynie amerykańscy obywatele tego i rezydenci oraz członkowie ich rodzin.

Już od listopada wrócą codzienne loty na trasie Warszawa – Nowy Jork. A także: Warszawa – Chicago (6 razy w tygodniu); Kraków – Chicago (1 raz w tygodniu); Warszawa – Newark (3 razy w tygodniu).

W grudniu przywrócone ma zostać również połączenie Warszawa – Miami.

Źródło: podroze.pl

8 KOMENTARZE

  1. Byłem w latach 90tych. Fajny kraj ale moim zdaniem i tak mocno przereklamowany. Dziś to chyba niema za bardzo po co tam jechać, chyba że się nie ma co z kasą robić. Są piekniejsze miejsca.

Comments are closed.