Czy Polsce grozi wojna? Ekspert: są powody do obaw

Warszawa, 26.10.2021. Wicepremier, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych Jarosław Kaczyński (P) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L) podczas konferencji prasowej w Warszawie, 26 bm. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik
Warszawa, 26.10.2021. Wicepremier, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych Jarosław Kaczyński (P) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L) podczas konferencji prasowej w Warszawie, 26 bm. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Chcesz pokoju, szykuj wojnę – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Generał Bogusław Pacek mówił w program Newsroom WP, czy Polska powinna obawiać się konfliktu zbrojnego.

– We współczesnym świecie i nie tylko tak po prostu jest, że nawet państwa, które nie przewidują w najbliższych latach konfliktów zbrojnych, „przygotowują się do wojny”, mówiąc w cudzysłowie – mówił generał Bogusław Pacek, komentując słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Ekspert wskazał na to, co obecnie dzieje się m.in. w Azji. Zwrócił uwagę na dynamikę sytuacji, która obecnie jest zupełnie inna niż jeszcze 5 lat temu.

– Jest niebezpiecznie. Może to nie jest powód do kasandrycznego wieszczenia wojny, która ma za chwilę nastąpić, ale na pewno jest to powód do obaw – przyznał.

Wojskowy wskazał również na „dość agresywne” zachowanie Federacji Rosyjskiej i Białorusi, a także nienajlepsze relacje między NATO a tymi państwami.

– Sytuacja ta nakazuje zachowanie szczególnej czujności. Nie czas biegać po wodę, jak już pożar pod strzechą. W związku z tym, myślenie, by budować lub rozbudowywać własny potencjał obronny, jest myśleniem słusznym – stwierdził generał.

Źródło: WP

37 KOMENTARZE

 1. Jak za wzmocnienie armii bierze się gang kulasa, to możemy być pewni że skutkiem może być wyłącznie wymazanie Polski z mapy świata za długi, bez jednego wystrzału.. 🦆—🔫

  • To może grozić, gdyż jak jego przyjaciel Saakaszwili, przy oficjalnym 45%(!) bezrobociu i to tylko dlatego tak małym, bo co czwarty Gruzin na czarno pracował w… Rosji(!) rządził (przy czym w 20 osobowej radzie ministrów 19 miało izraelskie obywatelstwa), to na zbrojenia (75% w Izraelu!) wydawał 45% budżetu, po czym napadł na Osetię i Rosję… :-)))

  • Jeśli chcą wzmocnić armię Abramsami, to się mocno spóźnili. Abramsy mają szansę wejść na dobre w system naszego uzbrojenia po 15-20 latach, a my potrzebujemy czegoś w perspektywie 5 lat.

 2. Jeśli nie odsunie się od władzy szaleńców z PiS, którzy ściągneli do Polin setki tys. muzułmanów i miliony Ukraińców, który wierzą w rozpylanie helu w Smoleńsku i którzy głoszą, że pod pozorem Mundialu Putin szykował „atak na Przesmyk Suwalski” „ale powołanie WOT go odstraszyło”, to wojna może grozić, bo się zbroją. Nie powinno się dawać małpie brzytwy! :-)))

 3. morawiecki kaczyński i ta cała ich ferajna zaczęła ten konflikt. Polska w tej chwili skłócona jest ze wszystkimi państwami graniczącymi z nami, WSZYSTKIMI! to polityka pisu doprowadziła do tego syfu.

 4. wojenki im się chce, liczą że nam ktoś pomorze a sami rządzący będą spierdalać za granicę, a nas tu zostawią. i retoryka jedyna słuszna „wina putina” to przez putina, to wina rosji, ciągle sie o tym słyszy rosja, rosja, putin. RETORYKA POLSKOJĘZYCZNYCH TO WINA ROSJI TO WINA PUTINA. tego już się słuchać nie da

 5. Wojna trwa, w następnej fazie będzie głód i wojsko przeciw ludnosci (oczywiście wojsko będzie tylko pomagać prowadzić obozy dla głodnych i niezaczipowanych)

 6. Nie ma się co martwić na wojsko . Na front pójdzie ta cała psychopatyczna klika z rodzinami wszak od II wojny mamy ich setki tysięcy . Będą swego koryta bronić . My Polacy zostaniemy w domu tym razem .

 7. Może tak by ten Łukaszenko poczekał, aż kupimy pierwsze Abramsy od USA(!), podjedziemy na granice, staniemy i pokręcimy wieżyczkami dokoła, „raz dokoła, raz dokoła…”. A kiedy już zaczną nam przesuwać granicę, bo już widać BIAŁORUSINÓW BIAŁYCH (chociaż bolszewicy) niszczących płot po naszej stronie, to wycofamy wszystkie wojska, aby bronić Warszawy i tam oczekiwać ruszenia „Anglików i Francuzów”…… , a może nawet NATO.

 8. Jak powiedział satanista Brzeziński Wojnę z Rosją najlepiej robić polakami.
  Niektórzy z elit NWO chcieli by tu zrobić poligon a nie tylko polin, zwłaszcza że rząd Białorusi nie dał się obalić podobnie rząd Syrii :)

 9. Od dawna psychopaci głoszą, że zrobią wojenkę z Iranem. Przyda się odwrócenie uwagi mediów. Bantustan rządzony przez szabesgojów kalksteina pierwszy się pcha na wystawkę. Tu skupić uwagę mediów, a na bw psychopaci będą mieli wolną rękę. To cd. manewru z 2WŚ.

 10. „TERRORYZM SZCZEPIONKOWY PFIZERA, CZYLI JAK PRZERZUCIĆ CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WYMORDOWANIE LUDZKOŚCI NA RZĄDY KRAJOWE I UZYSKAĆ CAŁKOWITĄ BEZKARNOŚĆ DLA TWÓRCÓW I WŁAŚCICIELI TEJ BIOLOGICZNEJ BRONI ZWANEJ COWIDEM”

 11. Wojna nie grozi, ale właśnie TRWA. Wojna przeciw narodowi polskiemu, prowadzona zarówno przez agresorów zewnętrznych (Berlin za zasłoną dymną Brukseli), jak i poprzez dywersję od wewnątrz ze strony zaprzedanych bądź wprost zainstalowanych przez londyńskie city renegatów, odgrywających przed otumanionym ludem rolę patriotów.

 12. Tak się ta zgniła Unia Europejska, czyli czwarta Rzesza szkopska boi tej Polski, że znowu ponad naszymi głowami kuma się z ruskimi.

  COŚ jednak niesamowitego jest w Nas Polakach i naszym Lechickim kRAJu, że od zarania dziejów jesteśmy napadani i niszczeni.

  To co obecnie wyprawia ten zwyrodniały zachód w stosunku do Polski i Polaków, prosi się już o Boską sprawiedliwość.

  • Leżymy w takim kawałku kontynentu, że albo jest Polska, albo jej nie ma. Ewent. szala się w którąś stronę przechyla.
   Możemy być tylko silną Polską, inna Polska nie wchodzi w grę (nie piszę o okupacji i sercach).
   Silna Polska to kraj z 80 mln. mieszkańców (takie są szacunki, by nam nikt nie podskoczył), oczywiście z dobrą gospodarką i silną armią.
   Ktokolwiek ma inne wyobrażenia o silnej Ojczyźnie, błądzi.
   80 mln jest realne. Nie wiem czy teraz, bo właśnie dużo się dzieje i zmienia…

 13. Ja tego pragnę, oczekuję i wiem, że w krótkim czasie się zadzieje, czyli każdy zbierze co posiał, tak mi dopomóż Źródło ŚWIATŁOŚCI WSZECHRZECZY.🙏

Comments are closed.