Firma prosi klientów, by zrezygnowali z jej usług. Inaczej zbankrutuje

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Firma dostarczająca energię Enstroga prosi klientów, którzy ostatnio nie zgodzili się na podwyżkę stawek, aby dobrowolnie zrezygnowali z jej usług. Jeśli pozostaną klientami i nadal będą płacić niższe stawki za prąd i gaz, firma obawia się bankructwa.

Niecodzienna prośba firmy została zawarta w piśmie rozesłanym do klientów. Jest ona konsekwencją gwałtownych wzrostów cen gazu. Portal NU informuje, że Enstroga chciała wcześniej jednostronnie narzucić swoim klientom kilkuset procentową podwyżkę.

Urząd ds. Konsumentów i Rynku (ACM) wskazał jednak, że jest to nielegalne, ponieważ jednostronne przerwanie dostaw energii elektrycznej i gazu jest niedozwolone w okresie zimowym.

„Na polecenie regulatora spółka musi nadal dostarczać energię do odbiorców, którzy nie zgodzili się na podwyżkę cen” – czytamy w portalu.

Dlatego firma wystąpiła do swoich klientów, aby wyrazili zgodę na podwyżki lub zrezygnowali z jej usług i przenieśli się do innych dostawców energii.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

    • Z Holandii, gdzie jest zakaz wyłączenia dostaw energii w sezonie grzewczym (w Polsce nie ma, chociaż główny szkodliwy socjalistą już o tym myśli).

  1. „Na polecenie regulatora spółka musi nadal dostarczać energię do odbiorców, którzy nie zgodzili się na podwyżkę cen”

    Prawda jaki genialnie prosty sposób na niskie ceny? Innym sposobem mogą być domowe drukarki banknotów. Podnieśli gdzieś ceny to dodrukowujesz sobie przed wyjściem z domu i jest git.

    Ale że gaz się nie sprawdził.. no to prawdziwe zaskoczenie! NIKT BY NIE PRZYPUSZCZAŁ!!

Comments are closed.