Korona terror. Władze Queensland zajmą konta osób, które nie zapłaciły mandatu

Protest w Brisbane (Australia). / foto: screen Twitter: @AnonymeCitoyen
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Władze australijskiego stanu Queensland postanowiły rozliczyć się z tysiącami osób i firm, które nie zapłaciły dotąd mandatów za złamanie zasad związanych z pandemią Covid-19. Zamierzają wyegzekwować spłatę łącznie ok. 1 mln dolarów australijskich, m.in. zajmując konta bankowe i wynagrodzenie „spóźnialskich” – poinformował „The Brisbane Times”.

Według danych Rejestru Egzekwowania Kar Stanowych w Queensland (SPER) 2755 osób i firm nie opłaciło dotąd mandatów za niestosowanie się do obostrzeń, co daje łącznie 5,2 mln AUD zaległości.

W przypadku ponad połowy mandatów kwota została już zapłacona lub ustalono plan spłaty. Wobec ponad jednej czwartej mandatów trwa ustalanie ich zasadności lub jeszcze nie minął termin na dobrowolną spłatę.

Z kolei w przypadku pozostałych 18,4 proc. nieuregulowanych mandatów SPER jest w trakcie „czynnego egzekwowania” należności na łączną kwotę ok. 1 mln AUD. W tym celu instytucja zamierza m.in. „zajmować konta bankowe lub wynagrodzenie” oraz „zawieszać prawa jazdy”.

Objęte ścisłym lockdownem Queensland ma problem również z egzekwowaniem kosztów związanych z poddawaniem mieszkańców wracających do stanu hotelowej kwarantannie. Do tej pory wystawiono ponad 44 tys. faktur, z czego jedna dziesiąta jest „znacząco przeterminowana”. Osobami, które nie zapłaciły, zajmą się wynajęci przez SPER prywatni windykatorzy.

Według bazy danych Our World in Data, w ciągu ostatniej doby w Queensland odnotowano… jedno nowe zakażenie koronawirusem.

(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. I tak kowidiański cyrk się kręci za pieniądze podatników i obywateli nieposłusznych reżimowi, któremu nawet wirus się podporządkowuje w rytmie zaplanowanej fali.

  2. A teraz wyobraźmy sobie sytuację, że obywarele mają swobodny dostęp do broni. Jak myślicie, co by się stało z nadgorliwcami wlepiajacymi mandaty, ba, co by się stało z politykami chcącymi tak terroryzować naród jak to teraz ma miejsce??!!! CZY TERAZ JUZ WIECIE, CZEMU PO-PIS I RESZTA KOMUCHÓW NIE CHCĄ UZBROJONEGO SPOŁECZEŃSTWA????

Comments are closed.