Kraska: Myślimy o obostrzeniach „z wielkim wyważeniem”

Waldemar Kraska. Foto: PAP
Waldemar Kraska. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Z wielkim wyważeniem myślimy o ewentualnych obostrzeniach. Oczywiście mówimy generalnie o województwach wschodnich – woj. podlaskim, lubelskim, czy też o wschodnich powiatach woj. mazowieckiego – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia w czwartek był gościem w Wirtualnej Polsce. Pytany o ewentualne obostrzenia odpowiedział: „każde obostrzenia i każdy lockdown, o którym myślimy, jest zabójczy dla naszej gospodarki. Myślę, że wszystkie kraje starają się tego unikać”.

Kraska zapowiedział, że w piątek zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, gdzie odbędzie się dyskusja o „podziale na strefy”.

Wyjaśnił, że trzy zmienne – liczba zakażeń, liczba osób zaszczepionych oraz liczba osób, które trafiają do szpitali – będą wpływały na to, czy dany obszar będzie w strefie żółtej, czy czerwonej.

Ponadto powiedział, że MZ zamierza podnieść progi co najmniej dwu lub trzykrotnie w kwestii klasyfikacji powiatów do którejś strefy.

„To już jest czwarta fala i wiele decyzji przerobiliśmy. Myślę, że wydolność służby zdrowia i wydolność łóżkowa dla pacjentów z COVID-19 jest na wysokim poziomie” – stwierdził wiceminister.

Wspomniał również, że obecnie Ministerstwo przykłada szczególną uwagę do egzekwowania obecnie obowiązujących zasad, tj. zasłanianie nosa i ust w wyznaczonych miejscach.

Dodał, że policja i służby sanitarne dostały jasny sygnał, aby wystawiać mandaty wszystkim tym osobom, które nie przestrzegają obostrzeń.

Kraska poinformował: „czwarta fala nie będzie aż tak wysoka, ale będzie się dość długo utrzymywała”. (PAP)

13 KOMENTARZE

  1. Synku, bądź uczciwy i przyznaj się w końcu, że zrozumienie zawiłości działania układu odpornościowego, znacznie przerasta twoje zdolności intelektualne.

  2. Po „myślimy” przestałem czytać, choć powinienem skończyć na Kraska. Ale kto wie, może kiedyś przestanie być wice, bo zostanie zawieszony… W obowiązkach oczywiście….

  3. Kraska ty masz taki sam rozum jak ci co telewizor kazał im iść się zaszprycować tylko zdaje się że ty w tej roli jesteś telewizorem ale kazdy wie że telewizory nie mają mózgownicy :-)

  4. Kasę oddajcie nam hybrydy-złodzieje! Drugi rok nas już okradacie, składki doicie i co, nadal nie mamy dostępu do lekarzy, nadal są infolinie, prywata! Nie chcemy dłużej płacić na wasze eksperymenty, przeszczepy, operacje kosmetyczne, operacje poza Polską! MY CHCEMY SIĘ LECZYĆ ZA NASZE SKŁADKI ,KRASKA I NIEDZIELSKI, NA TO WAM HYBRYDY PŁACIMY!!!!

Comments are closed.