Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Cmentarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Cmentarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowy. Na wschodzie i południowym wschodzie 1 Listopada przez większość dnia będzie pogodnie – powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 2 listopada na północy może popadać, będzie też wietrznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy przygotował prognozę pogody na 1 i 2 listopada. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w poniedziałek od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów.

„Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie. Na ogół będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza, przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h” – prognozuje Łapińska.

Prognoza temperatury powietrza na poniedziałek 1 listopada 2021 r. godz. 15.00. Źródło: windy.com
Prognoza temperatury powietrza na poniedziałek 1 listopada 2021 r. godz. 15.00. Źródło: windy.com

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz – głównie na północnych krańcach Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr. (PAP)

1 KOMENTARZ

Comments are closed.