Szydło zastąpi Dudę? „Rośnie komitet wyborczy”

PiS/Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Znów pojawiają się pogłoski, jakoby to Beata Szydło miała zostać wybrana przez PiS na następczynię Andrzeja Dudy i wystawiona w wyborach prezydenckich. O sprawie mówi nawet były szef MSZ z PiS-u – Witold Waszczykowski.

W lipcu 2020 roku Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję – to dopiero druga taka prezydentura w Polsce. Ścieżka Dudy do reelekcji była jednak ciężka i ostatecznie wygrał z Rafałem Trzaskowski jedynie o włos.

Mimo, że do wyboru następcy Dudy zostało jeszcze sporo czasu, to parte polityczne już zastanawiają się, kogo wystawić w wyborach prezydenckich.

Szczególne wyzwanie stoi przed Prawem i Sprawiedliwością, bo wygranie trzeci raz z rzędu wyborów prezydenckich graniczy z cudem.

Od dawna wśród faworytów do zastąpienia Andrzeja Dudy wymienia się Beatę Szydło, z której PiS zrobił twarz ich czołowego programu przekupywania wyborców, czyli 500plus.

Teraz Witold Waszczykowski, czyli były minister spraw zagranicznych, podsyca plotki mówiące, że to właśnie Szydłowa jest prawdopodobnym kandydatem PiS na prezydenta w najbliższych wyborach.

– Beata Szydło mogłaby być dobrym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Z różnych powodów jest bardzo popularnym politykiem. Pamiętajmy, że wyborach europarlamentarnych zdobyła ponad pół miliona głosów. To był rekord w skali Europy – powiedział w niedawnym wywiadzie dla RMF FM Witold Waszczykowski.

Zdaniem byłego ministra i obecnego europosła PiS Beata Szydło „na pewno jest w wąskiej kadrze kandydatów do wyborów prezydenckich”.

Również na antenie RMF FM o kandydaturę Szydło został zapytany Henryk Kowalczyk. Spytano go, czy była premier byłaby dobrą kandydatką na najwyższy urząd w państwie.

– Myślę, że niezłą. Po pierwsze – kobieta. Jeszcze chyba nie mieliśmy poważnej kandydatki, która byłaby z szansami na zwycięstwo – powiedział wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Niedługo później do tematu wrócił Waszczykowski, pisząc na Twitterze: „Rośnie komitet wyborczy Beaty Szydło na Prezydenta RP”.

Źródło: RMF FM, NCzas

21 KOMENTARZE

   • Ci liderzy liderów mają jednak zlasowane umysły, nie wydaje mi się, by taka szydło miała wielkie szanse. Nie mówię, że Polacy nie mogliby wybrać kobiety na prezydenta, ale musiałaby to być bardzo konkretna, rzeczowa, przebojowa kobieta.
    Oczywiście, pytanie o to kogo wystawi po-ko-l-q, jak tuska, to jest szansa na szydło. Ale jeśli jej notowania sondażowe będą słabe, to nie pójdą tą drogą.

  • Za wprowadzeniem segregacji pandemicznej i tzw paszportów kowidowych z ramienia PiS głosowali:Legutko,Tarczyński i Beata Szydło.Przeciwko głosował Patryk Jaki.Szydło dodatkowo gniewnie pohukuje, że chociażby skały sr..ły , to Polska nigdy nie opuści eurochlewu.Dziękuję za uwagę.

 1. Kaczyński wysuwa ją na prezydenta, na co Szydło nie ma szans, by spalić jej szanse jako lidera PiS i premiera, bo te stanowiska chce zaklepać dla rodaków Morawieckiego… :-))))))))))

  • O to to.. Kazdy kto zna sie na polityce wie ze jesli wystawia sie jakiegos kandydata na 3 lata przed wyborami to wlasnie po to by nigdy tym kandydatem nie został. Beata nie ma odpowiednich korzeni ani odpowoedniego malzonka. Do Polin nie pasuje.

 2. Nadaje się, przeszła przeszkolenie u Jankesów – „The International Visitor Leadership”. Tam przyjmują i piorą mózgi tylko wybranym z całego świata, namaszczonym na przyszłych decydentów. Poza Szydło szkolenie ukończyli także inni znani polscy politycy, m.in.: Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Hanna Suchocka Kazimierz Marcinkiewicz, Witold Waszczykowski.

 3. W PiSie nie ma nie – miękiszonów….To ludzie , ktorzy dla kasy poszli do polityki i przykleili sie do patriotów i katolików…

  • Porównać z czaskosiobiedronką i odpada ….

 4. pisDZIORY niech nie robią takich planów bo za jakieś 22 miesiące będzie wielkie sprzątanie świata, 72 godziny i satanistyczny, masoński porządek świata zostanie zniszczony, a usa wam nie pomoże bo kontynent północny zostanie rozerwany na wile wysp.

 5. Zna angielski lepiej od Dudy. Tzn. nie zna wcale, ale przynajmniej nie próbuje w nim mówić. Języki to w ogóle jakaś zbiorowa pięta achillesowa pisowców.

Comments are closed.