Dowiodła, że większość gwałtów dokonują imigranci. Zajęła się nią prokuratura

Gwałt -zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
Gwałt -zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Prof. medycyny Kristina Sundquist z Uniwersytetu w Lund jest podejrzana o złamanie etyki w związku z badaniami, w których dowiodła, że większość gwałtów dokonują imigranci. Prokuratura wszczęła w jej sprawie śledztwo. Współautor badania, Ardavan Khoshnood, w rozmowie z PAP tłumaczy, że naukowcy wcześniej nie przeprowadzali takich analiz, bo „nie chcieli być posądzani o ksenofobię”.

Wiosną tego roku zespół prof. Sundquist opublikował wyniki badań na podstawie ponad 3 tys. wyroków sądowych, z których wynika, że prawie 60 proc. wszystkich osób skazanych w Szwecji za gwałt w latach 2000-2015 miało obce pochodzenie.

Praca poza nielicznymi wyjątkami nie została omówiona w głównych szwedzkich mediach, ale wzbudziła kontrowersje w środowisku naukowym. Na skutek skargi doktorantki z Uniwersytetu w Goeteborgu sprawa trafiła do prokuratury, która najpierw odmówiła wszczęcia postępowania, a ostatnio na wniosek Izby Odwoławczej ds. Etyki Badań Naukowych (ONEP) wszczęła śledztwo. Badacze podejrzani są o złamanie ustawy o etyce badań naukowych, gdyż według śledczych, nie posiadali zezwolenia na analizę „wrażliwych danych”.

W Szwecji za takie dane uważane są statystyki dotyczące narodowości, pochodzenia etnicznego czy religii.

Według OENP , „badanie pokazuje «zasadniczo» obecność imigrantów w szwedzkich statystykach dotyczących gwałtów, o czym nie wspomniano we wnioskach o pozwolenie”.

„Chociaż naukowcy otrzymali dostęp do informacji, które dostarczyły wiedzy przedstawionej w artykule (naukowym), to nie mieli zezwolenia na ich wykorzystywanie” – podkreśliła Izba we wniosku do prokuratury.

Prof. Kristina Sundquist, będąca najczęściej cytowanym w pismach naukowych pracownikiem Uniwersytetu w Lund w dziedzinie medycyny, uważa, że miała pozwolenie na przeprowadzenie badań. – Decyzja prokuratury jest dla mnie szokująca, to jest dla mnie oczywiście bardzo stresujące – podkreśliła w rozmowie z dziennikiem „Sydsvenskan”.

Według współautora opracowania lekarza docenta Ardavana Khoshnooda, który jest z pochodzenia Irańczykiem, celem badania nie była analiza problemów wynikających z integracji, a imigracyjne pochodzenie sprawców gwałtów było jedynie jedną ze zmiennych, która okazała się istotna w trakcie analizy. Inne wskaźniki, jakie brali pod uwagę naukowcy, to m.in. poziom inteligencji IQ czy popełnianie innych przestępstw.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP Khoshnood, w Szwecji od lat nie przeprowadzano badań nad cechami sprawców gwałty. – Nie mieliśmy takich danych, a jednocześnie wzrasta liczba podejrzanych o takie przestępstwa – podkreślił.

Dlaczego naukowcy nie podejmowali tego tematu? – Jednym z powodów, dla których naukowcy powstrzymywali się od przeprowadzania badań biorących pod uwagę kwestie etniczne, narodowościowe lub pochodzenie może być obawa o wyniki pokazujące, że występuje nadreprezentacja takich osób. Badacze nie chcieli być oskarżani o przyczynianie się do ksenofobii – uważa Khoshnood.

Wcześniej statystyki na temat sprawców gwałtów podawała podlegająca rządowi Szwedzka Rada ds. Przeciwdziałania Przestępczości, ale również jak w przypadku innych przestępstw w ostatnich latach przestano podawać w statystykach narodowość sprawców.

Źródło: PAP

25 KOMENTARZE

 1. I TAK WYGLĄDA W PRAKTYCE LEWACKIE CHOWANIE GŁOWY W PIASEK CELEM UDOWODNIENIA WYDUMANYCH IDEOLOGII. Jednocześnie jest cenzura – jak to w faszyzujacym lewactwie jest powszechnie przyjete. Jeśli fakty są niezgodne z linia partyjna, tym gorzej dla faktów, a osobie podajacej fakty to tylko współczuć….

 2. „Chociaż naukowcy otrzymali dostęp do informacji, które dostarczyły wiedzy przedstawionej w artykule (naukowym), to nie mieli zezwolenia na ich wykorzystywanie” – eee, czyli co? Otrzymali dostęp w celach jakich?

 3. Ot i cała działalność naukowa we współczesnym świecie. Ciekawy jestem czy indoktrynacja lewacka ma wpływ na badania fizyków czy chemików. Bo na działania biologów już jakiś ma.

  • Chemików ?? oczywiście są przecież substancje które leczą nieuleczalne choroby i mogą wpłynąć na zyski innych ….

  • Ma i to wielki. Zaczęło się od prac Bohra i kolejno prac nad budowaniem bomby atomowej (teoria falowa i kwantówka).
   Fizykę i chemię fałszowano, by inni nie uzyskali poprawnych obliczeń.
   Gdy jakiś naukowiec szedł za ostro w dobrym kierunku to umierał (np gen Kaliski).

 4. To jest właśnie manipulacja masami.
  Podawanie i rozpowszechnianie takich wiadomości.
  Pośrednie i podświadome grożenie ludziom.
  Wiadomości i Informacje w NCzas są takie jak TVTrwam.

 5. Po prostu nie skonsultowała sprawy z ministerstwem prawdy.

  • To wszystko przez tego Arystotelesa, że my taką wagę przywiązujemy do tej prawdy! A prawda jest przecież z natury ksenofobiczna. Także antysemicka.

 6. Do 1945 roku publikowanie o losie żydów, czyli danych wrażliwych, było w III Rzeszy sprawą gardłową. Czyż po 75 latach nie jest to urocza analogia?!

 7. Problem to że elity posługują się emigrantami aby osłabić relacje społeczne. Jeżeli przybędzie trochę imigrantów którzy chcą się uczyć języka i uczciwie pracować i chcą asymilować się ze społeczeństwem oraz szanować miejscową kulturę to nie będzie poważnych problemów. Jednakże im więcej emigrantów w coraz krótszym czasie bez asymilacji ze społeczeństwem rdzennym tym gorzej dla jedności społeczeństwa a tym lepiej dla elit rządzić i manipulowania niezjednoczonym społeczeństwem.

 8. Najwyraźniej była to atrakcyjna inaczej pani prokurator, chętnie przechadzająca się wieczorami po islamskich obozach z inkluzywną nadzieją na erotyczne wrażenia, których jej brakuje na codzień.

 9. 60% to obcy SKAZANI.
  Szereg spraw jest niezglaszanych, a wtedy obcy gwałciarze stanowią pewnie 95%, a liczba gwałtów to np 1000-8000% tego co się działo w latach 60-ych.
  Nawet jak weźmiemy gwałty zgłoszone, pewnie 500-1000% tego co w latach 60-ych, chyba śmiało możemy założyć, że sądy,policja, a może i ofiara są bardzo ugodowo i przyjaźnie nastawieni do gwałc. obcego. Zapewne nie są zbyt „natrętnie” skazywani….

  • PS. Abstrahuję od sytuacji zasłyszanej dawno, a dotyczyła jeszcze wcześniejszych lat, chyba lat 70-ch. Sz-dka oskarżyła Polaka o gwałt, raczej niesłusznie. Dopadły ją „wyrzuty śum.” i wycofała oskarżenia. Oskarżony … był wściekły, bo w więzeniu miał wikt i opierunek, ponadto pracował i nienajgorzej, szczególnie w kontraście z PL, zarabiał….

 10. No dobrzzzz…. ale to w gruncie rzeczy statystyka jest ksenofobiczna. Ba, jest też antysemicka przeważnie! I to ma być tajne.

  A wrażliwe dane dotyczące zdrowia mają być w pełni jawne. Ba, wolno gwałcić w kwestii wstrzykiwania ludziom czegoś!

  Zresztą akurat w Szwecji jako wynalazcy eugeniki nie budzi to chyba sprzeciwu, są przyzwyczajeni.

 11. „celem badania nie była analiza problemów wynikających z integracji”
  Raczej rzekłbym: z prawie niekontrowa(l)nej imigracji.
  Przechodząc do rzeczy: a dlaczego celem badania nie jest analiza problemów wyn. z imigracji?
  Nie rodzi to problemów? Nie zmienia się społeczeństwo Szwecji w sposób zauważalny?

 12. Jeżeli badanie było rzetelne, to jest to niezły skandal i naukowcy powinni pozwać oskarżycieli o naruszenie dóbr osobistych. Poza tym z tej analizy wynika, że są kultury gorsze i lepsze (np. u Arabów i Hindusów panuje kultura gwałtu). Należy to oddzielić od IQ jednostek (np. Murzyni mają niższe IQ od białych i częściej popełniają ciężkie przestępstwa). To będzie u nas, jeśli lewica przejmie władzę…

 13. Dokładnie tak samo nie wolno publikować danych o skutkach szczepień przeciw Covid-19. To są informacje poufne, tajne i ważne dla obronności kraju.

 14. Ile gwałtów na ciele i umyśle (duszy) jest dokonywanych, których nieobejmują rzadne statystyki, gdyż nie są zgłaszane – Któż to wie?

  Dotyczy to osób skutecznie zastraszonych oraz osób uzależnionych od różnego typu
  używek… Czyli w wielu przypadkach także od gwałcicieli.

Comments are closed.