Niespodzianka na UFC! Błachowicz przegrał z Teixeirą [VIDEO]

Jan Błachowicz z pasem UFC Źródło: PAP/Marcin Cholewiński
Jan Błachowicz z pasem UFC Źródło: PAP/Marcin Cholewiński
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Jan Błachowicz przegrał w Abu Zabi na gali UFC z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą i stracił mistrzowski pas w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walki (MMA). Porażka polskiego zawodnika nastąpiła przez poddanie w drugiej rundzie.

Brazylijczyk, który w czwartek skończył 42 lata, już na początku pojedynku sprowadził młodszego o cztery lata Polaka do parteru. Teixeira kontrolował sytuację w tej pozycji i wygrał pierwszą rundę.

W następnej dość długo trwała wymiana ciosów w oktagonie. Polak wyprowadzał ich więcej, ale mocniejszy zadał rywal. W pewnym momencie Teixeira znów obalił Błachowicza, zapiął tzw. duszenie zza pleców i wkrótce potem Polak „odklepał”, co oznaczało porażkę.

Obecny bilans walk Teixeiry to 33 zwycięstwa i siedem porażek. Od 2019 roku może się pochwalić serią sześciu wygranych, z czego pięć pojedynków rozstrzygnął przed czasem.

Na wygraną Teixeriry zareagował jeden z najbardziej rozpoznawalnych fighterów – Conor McGregor.

– Po prostu niesamowite! Co za sport! –
napisał na Twitterze Irlandczyk.

Błachowicz w UFC

Błachowicz (28-9) w Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253, również w Abu Zabi, zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

6 marca tego roku na gali UFC w Las Vegas Polak obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą.

Źródło: PAP, NCzas

2 KOMENTARZE

  1. Od kilku lat zastanawiam się nad tym czy nie powinno się zakazać zawodowym mendiom balonikowania,zwłaszcza w obecnej postaci.Najbardziej widoczny był hurra optymizm na przykładzie bohaterskiej Isi która po wygraniu kilku małoprestiżowych spotkań lansowana była co najmniej na kandydatkę do najwyższych trofeów.Niestety,lecz za każdym razem po ,nowych’
    proroctwach (zwłaszcza Fibaka) kończyła na II,III rundzie.Miejcież wreszcie umiar to i zawód nie będzie taki bolesny.

Comments are closed.