Kuriozalne słowa Gill-Piątek: Marsz Niepodległości jak pogrom Żydów [VIDEO]

Szymon Hołownia ze swym sejmowym nabytkiem - poseł Hanną Gill-Piątek aborcjonistką i lgbt. Zdjęcie: PAP/Leszek Szymański
Szymon Hołownia ze swym sejmowym nabytkiem - poseł Hanną Gill-Piątek aborcjonistką i lgbt. Zdjęcie: PAP/Leszek Szymański
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Na antenie TVP Info w programie „Strefa starcia” poseł Polski2050 Szymona Hołowni, Hanna Gill-Piątek, porównała ubiegłoroczny Marsz Niepodległości do… pogromu Żydów w Niemczech podczas nocy kryształowej.

Posłowie opozycji zostali zapytani, jak oceniają „zmianę zdania” przez Rafała Trzaskowskiego w sprawie Marszu Niepodległości. Podczas kampanii prezydenckiej prezydent stolicy deklarował bowiem, że sam weźmie udział w patriotycznej manifestacji.

– A kiedy padło to zdanie ze strony Rafała Trzaskowskiego, pana prezydenta Warszawy? Bo mnie się wydaje, że chyba przed wydarzeniami z tamtego roku, których byliśmy świadkami na Marszu Niepodległości – mówiła Hanna Gill-Piątek.

Prowadzący potwierdził, że wydarzyło się to przed zeszłorocznym Marszem Niepodległości. Jednocześnie przypomniał, że deklaracja ta padła już po manifestacjach z lat ubiegłych. Poseł od Hołowni stwierdziła, że wydarzenia te „nigdy nie napawały optymizmem”.

– Faszystowskie okrzyki, symbole, które nigdy w Warszawie – tak bardzo dotkniętej II wojną światową – nie powinny się pojawić, chuligańskie wybryki. No a w tamtym roku to przekroczyło naprawdę już każde granice – stwierdziła. Gill-Piątek zaczęła mówić o podpaleniach.

W tym miejscu jednak dziennikarz TVP przypomniał jej, że do podpaleń dochodziło już dużo wcześniej, podając przykład budki pod rosyjską ambasadą, czy wozu TVN-u. Jak zaznaczył, mimo to Trzaskowski deklarował swoją obecność na Marszu.

– Podpalenia były w zeszłym roku – upierała się przedstawicielka opozycji. – Podpalenia były w zeszłym roku i podpalenia były w zeszłym roku, racami, prywatnych mieszkań, kiedy to wypadało szkło z tłuczonych szyb, jak podczas nocy kryształowej. Naprawdę to jest nawiązanie do najgorszych czasów, jakie w ogóle pamiętamy z historii. To się nie powinno zdarzyć, a już szczególnie nie powinno zdarzyć się w Warszawie – grzmiała.

Przypomnijmy, że do nocy kryształowej doszło w III Rzeszy z 9 na 10 listopada 1938 roku. Wówczas, z inicjatywy władz państwowych, niszczono żydowskie mieszkania i sklepy. I właśnie do tej akcji poseł ugrupowania Szymona Hołowni przyrównała pojedynczy incydent z Marszu Niepodległości.

Podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości. Jest decyzja sądu

Źródła: TVP Info/NCzas

26 KOMENTARZE

 1. Szyba stłuczona, okropne, najgorsze co się może przytrafić. Rozumiecie już, że ci ludzie ścigają się w NIENAWIŚCI, kto bardziej opluje, znieważy, poniży? Ich nienawiść jest potworna, plują na nas, ludzi i wyzywają od morderców i bydła. Czyli szczują aby nas, ludzi prześladować, wykluczać i w końcu zabijać.

 2. I dlatego tacy „narodowcy”, którzy nie potrafią sobie radzić z takimi zasyryańcami, to dla mnie tylko pozoranci.

  To symulanci, którzy zajęli miejsce prawdziwych patriotów i za to są wynagradzani przez żydoPiS, w tym roku 6 mln.

  To jest stary numer żydoubecki, znany już w latach ’40 ub. wieku, potem np. KOR, a teraz zastosowany np. w Reducie Dobrego Imienia (nie wiadomo czyjego) przez Świrskiego, czy Gazeta Polska.

  Sami nastajaszczije paljaki!

  • Muszę przyznać, że bardzo podejrzliwie nastraja mnie niechęć Konfederacji do zmiany polskiego systemu wyborczego na JOW-FPTP — czyli taki, jak w UK i jaki mieliśmy w I RP — co dałoby większą kontrolę „suwerena” nad posłami.
   No nie podoba mi się wyraźna niechęć prominentnych postaci Konfederacji — np. Brauna — do kontroli wyborcy nad posłem. Na razie proponują jakiś „mieszany” badziew.

   • Właśnie Korona ma w programie JoWy, wejdź na jej strone i sprawdź program wyborczy ale czy to takie dobre to nie wiem. Gdyby były JoWy to by było w sejmie tylko PiS i PO taki to ten suweren mądry jest.

    • Podobnie jak większość wyborców pojęcia nie masz „co to jest i do czego służy”. W „300 znakach” to ja ci tego nie wyjaśnię — ale zachęcam do wejścia na stronę jow.pl i kliknięcia zakładki „ABC JOW”.
     Warto również za parę złotych na „portalu aukcyjnym” kupić zbiór felietonów śp. prof. Przystawy „Konieczność nieuświadomiona”

   • A co masz dobrego w UK? Dyktatura taka sama jak wszędzie. Wyszczepili jak bydło większość społeczeństwa. Lokdałny, maski itp, itd. Społeczeństwo wymieniają na kolorowych, wprowadzają wielokulturowaść. CO masz dobrego w tym UK dzięki tym JOW-om?

    • Przyznaję, że POMIMO JOW oni mają tam te wszystkie zjawiska, ale to dlatego, że DALI SIĘ PRZEKONAĆ DO TEGO!
     Oni mają to wszystko pomimo tego, że łatwo mogliby to zmienić — po prostu naciskając na swoich posłów — ale NIE CHCĄ!
     Sądzę, że większość Polaków jednak by chciała — dlatego też wolałbym mieć takie możliwości, jakie mają Brytyjczycy.

 3. Niestety: to, co mówi od dłuższego czasu np. Michalkiewicz — że mianowicie mamy w kraju całkiem sporą grupę obywateli „polskojęzycznych” nie czujących się za bardzo Polakami, to jednak należy traktować poważnie, a nie jako „figurę retoryczną”.

  Wzywam wszystkich „polskojęzycznych” do opuszczenia „tego kraju”, który najwidoczniej im nie pasuje. Macie ponad 200 innych do wyboru.

 4. Co wy, zasrańcy KORfederacyjni, uważacie tu za „wolność słowa”?

  Chrochanie żydowską flegmą nam w twarz to wg was „wolność słowa”?

  Nie odbieracie tego za zniewagę?

  To kim wy jesteście?

 5. Dzbanku w Polsce nigdy nie było faszyzmu. To włoski wynalazek. Z powrotem do podstawówki. Ale dopiero jak cię zwolnią z Tworek.

 6. Dość spojrzeć do głupiej Wikipedii — na stronę o tej pani:

  „Była stałą felietonistką m.in. „Gazety Wyborczej” (w tym „Dużego Formatu”) [..] Związana ze środowiskiem „Krytyki Politycznej”. W latach 2011–2014 prowadziła Świetlicę Krytyki Politycznej w Łodzi. [..] Jest autorką happeningów i akcji artystycznych, np. Marszu Tyłem w obronie tolerancji [..] W latach 2006–2018 należała do Partii Zieloni [..] członkini m.in. Parlamentarnego Zespołu do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+”

  • Jeszcze 2-3 zdania (nie zmieściło się):
   „Jako przedstawicielka Zielonych w wyborach w 2015 wystartowała do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy [..] W wyborach parlamentarnych w 2019 wystartowała do Sejmu z 2. miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej (jako przedstawicielka Wiosny) [..] We wrześniu 2020 złożyła rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym Lewicy i w partii Wiosna, dołączając do ruchu Szymona Hołowni – Polska 2050 [..] Jest osobą biseksualną”

 7. mam pytanie do dziuni od Hołowni: ty głupia babo Polaków nazywasz nazistami? kim ty k…wa jesteś „wywłoko”, powiedz takie rzeczy w sklepie to w pysk dostaniesz od każdego Polaka świnio

 8. Gill-Piątek to wyjątkowa kretynka i nikt chyba nie bierze na poważnie co ona mówi. Dostała się do polityki tylko dzięki parytetom. Platforma Oszustów to niemiecka=nazistowska partia w Polsce.

Comments are closed.