„Żart” Putina: „Na okręt USA na Morzu Czarnym możemy spojrzeć przez celownik”

Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS
Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział 1 listopada, że na okręt marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Mount Whitney, który wpłynął na Morze Czarne można popatrzeć przez lornetkę „albo przez celownik odpowiednich systemów obrony”.

„Okręt USA wpłynął teraz na Morze Czarne. Możemy popatrzeć na niego przez lornetkę albo przez celownik odpowiednich systemów obrony” – powiedział Putin na naradzie w Soczi poświęconej problemom przemysłu obronnego Rosji.

Podczas tej narady Putin ocenił, że Rosja powinna doskonalić swoje systemy obrony powietrzno-kosmicznej.

„Jest to wprost związane z tym, że wiodące kraje pracują nad perspektywicznymi ofensywnymi systemami ataku” – powiedział. Dodał, że Rosja zauważa tendencję niektórych krajów „do podważenia istniejącego parytetu”.

USS Mount Whitney udał się na Morze Czarne w celu przeprowadzenia wspólnych operacji z siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Poinformowało o tym na Twitterze dowództwo Szóstej Floty marynarki wojennej USA.

Ukraiński portal Europejska Prawda, który cytuje ten komunikat, przypomina, że pod koniec minionego tygodnia amerykańskie i natowskie dowództwo ogłosiło początek operacji na Morzu Śródziemnym i Czarnym. Jej celem ma być zagwarantowanie bezpieczeństwa i stabilności w regionie – wskazuje serwis.

Okręt uczestniczył uprzednio w operacjach na Oceanie Atlantyckim, na Morzu Śródziemnym i Karaibskim, a także na Oceanie Indyjskim – przypomina Europejska Prawda. Od 2005 roku Mount Whitney stacjonuje w porcie Gaeta we Włoszech.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

  1. Wg propagandy Polin i Konfederatów jak BD, rosyjskie i chińskie okręty płynące w pobliżu Japonii „prowokowały i eskalowały napięcie” a amerykańskie okręty na Morzu Czarnym i Bałtyku zawsze „stabilizują i gwarantują bezpieczeństwo”… :-))))))))))

  2. Swojego czasu Ronald Reagan powiedział mniej więcej taki żart przy próbie mikrofonu „Ogłaszam delegalizację Związku Sowieckiego. Bombardowanie rozpoczynamy od jutra”. Dzisiaj rosyjskiemu prezydentowi bliżej do Reagana, a amerykańskiemu do Breżniewa.

      • Jak widzicie onuce to wiedzcie, że to nie pacjenci Tworek, tylko elita naszej armii: Grupa Operacji Psychologicznych im. k.S.Batorego w Bydgoszczy. Na mundurach mają miecz i pająka, że niby jak nazwą kogoś onucą, to są „cyberwojownikami” w sieci… Nie lubią jak się ich ujawnia, więc podaj dalej! :-))

Comments are closed.