
W ostatnich dniach w większości kraju mogliśmy cieszyć się ładną i słoneczną pogodą. Polska złota jesień odchodzi jednak w zapomnienie. W najbliższych dniach będzie chłodniej, spodziewane są liczne opady deszczu.
Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek strefa opadów obejmie niemal całą Polskę.
Na północnym wschodzie – od Suwalszczyzny i wschodniej części Mazur, po północną Lubelszczyznę we wtorek nie powinno padać. Na południu Lubelszczyzny i na Podkarpaciu deszcz spodziewany jest w drugiej części dnia. Na pozostałym obszarze prognozowane jest więcej chmur i przelotne opady deszczu.
Na Górnym Śląsku suma opadów może dojść do 20 mm. Na krańcach zachodnich opady w ciągu dnia mogą powoli zanikać.
W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od około 8 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Pomorzu i Wielkopolsce, 10-12 stopni w centrum, do 13 stopni na wschodzie.
W górach może spaść deszcz ze śniegiem i śnieg.
W nocy z wtorku na środę nad krajem będzie sporo chmur z opadami deszczu. Najwięcej deszczu spadnie na Pomorzu i północy Mazowsza. Zdecydowanie słabsze deszcze są spodziewane na krańcach zachodnich i południu. Noc ze względu na duże zachmurzenie będzie stosunkowo ciepła. W kotlinach sudeckich prognozowana jest temperatura w okolicach zera, na Podhalu 2 stopni i od 4 do 7 stopni w głębi kraju.
Najcieplej będzie na krańcach wschodnich i nad samym morzem, gdzie na termometrach pokaże się około 8-9 stopni. Lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Wyraźna poprawa pogody z temperaturami około 15 stopni Celsjusza spodziewana jest pod koniec tygodnia.
W środę spodziewanych jest znacznie mniej opadów, ale pod względem temperatury sytuacja nie będzie się wiele różnić. W czwartek ponownie zachmurzenie nad całą Polską i opady w większości miejsc. Złota polska jesień odeszła bezpowrotnie?
▶️Pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Jedynie na wschodzie kraju, w czasie zwiększonego usłonecznienia, niekorzystne warunki biometeorologiczne mogą przejściowo słabnąć do obojętnych.
ℹ️https://t.co/Vs2dFxym02#IMGW #meteoIMGW #biometeo pic.twitter.com/hG3Ufhb5ii
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) November 2, 2021
