Niewiarygodna historia! Wjechał autonomicznym samochodem na cmentarz, bo system wykrył ludzi. Tych martwych [VIDEO]

Autonomiczny samochód wykrywa na cmentarzu ludzi, choć dookoła pusto.
Autonomiczny samochód wykrywa na cmentarzu ludzi, choć dookoła pusto. (Fot. screen z filmu)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kierowca wjechał autonomicznym samochodem Tesli na pusty cmentarz w Stanach Zjednoczonych. Systemy wykryły… ludzi.

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w świat motoryzacji. Autonomiczne, czyli samo prowadzące się samochody stają się coraz popularniejsze i wielu przewiduje, że w przyszłości wyprą samochody tradycyjne.

Systemy komputerowe jednak się mylą, a jeśli człowiek w odpowiednim momencie nie przejmie kontroli nad autem, to dochodzi do tragedii.

Tym razem szczęśliwie do tragedii nie doszło, lecz przykład z USA pokazuje, jak sztuczna inteligencja jest daleko w tyle.

Autonomiczny samochód wjechał na cmentarz i jego radary zwariowały. Choć na drodze nie było ludzi, to system co i rusz widział na drodze osoby i odpowiednio omijał „przeszkody”.

W sieci krążą dwa podobne nagrania z dwóch różnych samochodów. Jedno wykonano za dnia, drugie w nocy. Na obu autonomiczny system wykrywał ludzi, choć w rzeczywistości dookoła było pusto. Nie brakuje teorii, że czujniki wykrywały… duchy.

@nojumper Proof ghosts are real? 👀 #tesla #cemetery #tiktokhalloween #halloweendecor #spooky ♬ original sound – No Jumper Podcast

 

15 KOMENTARZE

  1. Bzdura totalna. Systemy wykrywania ludzi działają w oparciu o tzw. LIDAR. Jest to radar laserowy który wykrywa obiekty materialne odbijające wiązkę. Lidar wykrył prawdopodobnie płyty nagrobne.

  2. Mój dziadek mówił że kołek może się zepsuć na jeden sposób, a siekiera na trzy: albo trzonek, albo żelazo, albo oba naraz. W cepie już jest możliwych siedem awarii. Im bardziej skomplikowany układ tym mozliwych awari jest więcej.

  3. nie ma szans, żeby sztuczna inteligencja wygrała z żywym organizmem; nie ma; każdą maszynę można oszukać; te puste zaprojektowane przez człowieka zabawki, zawsze będą mieć jego „wady” i ktoś inny, z innymi „wadami”, wyprowadzi je w pole, np. buraków, ziemniaków lub kukurydzy; a już zwłaszcza, jak wyłączą prąd i do tego w nocy;

Comments are closed.