Segregacja sanitarna. Niezaszczepieni pracownicy będą musieli przedstawiać negatywne testy dwa razy w tygodniu

Test na COVID-19.
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W obliczu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem niezaszczepione osoby w Grecji będą musiały od soboty przedstawiać negatywny wynik testu, aby móc udać się do urzędów, sklepów, banków czy restauracji – poinformowało we wtorek greckie ministerstwo zdrowia.

Resort poinformował także, iż wszyscy pracownicy w firmach prywatnych i urzędach publicznych, którzy nie są zaszczepieni, również będą musieli przedstawiać negatywne testy PCR lub testy antygenowe dwa razy w tygodniu, które będą musieli sfinansować z własnej kieszeni.

Grzywny dla właścicieli sklepów, restauracji i miejsc publicznych, którzy nie zastosują się do nałożonych przez rząd środków, zostają podwojone – do 5 tys. euro.

Naszą główną bronią przeciwko pandemii jest szczepionka – powiedział minister zdrowia Thanos Plevris. Zalecił również, aby wszystkie osoby, które otrzymały drugą dawkę szczepionki ponad sześć miesięcy temu, zaszczepiły się trzecią dawką.

Obecnie, według ministerstwa, zaszczepione jest 63 proc. greckiej populacji.

We wtorek w Grecji zarejestrowano 6700 nowych zakażeń, co jest dobowym rekordem w tym kraju od początku mniemanej pandemii. Zmarło 59 osób.

Wcześniej we wtorek Plevris wykluczył możliwość wprowadzenia ogólnokrajowego lockdownu i zapewnił, że kraj ma skuteczny system testowania i monitorowania zasięgu wirusa.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

 1. Te testy to co testują, bo jak wszyscy wiedzą ten świrus nie został jeszcze wyizolowany. Grecy dają też zarobić temu „biedakowi” felczerowi, który jest naczelnym w Pfizerze, a który jest „Grekiem”, bo on czy też jego rodzice urodzili się w tym kraju? Ilu zmarło Greków po tym „dobrodziejstwie” szprycowym? Co za czasy… nikt nie boi się eboli, Hiva, gruźlicy lekoopornej, raka itd, tylko świrusa, z którym ludzkość żyje od dawna?

 2. za moment będzie to w Polsce bo naziniedziel już zapowiedział taka ustawkę. I bardzo dobrze, niech się bydło tym wybudzi skoro nie ma ochoty nawet wyleźć pod sejm w Warszawie!!! W Warszawie w ciągu dnia mieszka-pracuje 3 mln ludzi a na ostatni marsz-demonstrację przyjechało z całej Polski w sumie z 1 tysiąc osób. Jak was wywalą na pysk bez zasilku to będziecie mieli czas przyjść!

  • powoli , podobnie powoli jak komuniści z komunizmem po „wyzwoleniu” Polski . Już nieważne że szczepionka miała być ostatnią prostą, a jest jak na razie dziurawym rondem.

 3. „ główną bronią przeciwko pandemii jest szczepionka”

  A główną bronią przeciwko ludziom jest terror.

  „ wykluczył możliwość wprowadzenia ogólnokrajowego lockdownu”

  Bo lockdown nie jest celem samym w sobie tylko sposobem na terroryzowanie.

 4. państwa europejskie są pod okupacją żydosatanistów. Broń nie jest kinetyczna, ale biologiczna, psychologiczna, finansowo-materialna.

Comments are closed.