Straż covidowa przy wejściach do galerii. Co szykuje Polakom Niedzielski? [FOTO]

Adam Niedzielski/Fot. PAP
Adam Niedzielski/Fot. PAP
REKLAMA
Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych; rozmowa dotyczyła przestrzegania obostrzeń epidemicznych w galeriach handlowych – poinformował we wtorek resort.

Pandemiczny resort zdrowia przekazał, że przedstawiciele PRCH zadeklarowali większy nacisk ochrony obiektów na przestrzeganie obowiązku noszenia masek, w tym obecność ochroniarzy przy wejściach do galerii i możliwość skorzystania przez klientów z bezpłatnych masek.

„Zakończyło się spotkanie ministra zdrowia @a_niedzielski z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych: prezesem Janem Dębskim oraz dyrektorem zarządzającym Krzysztofem Poznańskim” – napisano na Twitterze MZ.

REKLAMA

Przekazano, że rozmowa dotyczyła kwestii przestrzegania obostrzeń epidemicznych w galeriach handlowych, w tym szczególnie nakazu maskowania.

„Przedstawiciele PRCH zadeklarowali większy nacisk ochrony obiektów na przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek, w tym obecność ochroniarzy przy wejściach do galerii i możliwość skorzystania przez klientów z bezpłatnych maseczek. Dziękujemy za tę deklarację!!!” – czytamy.

W Polsce wciąż obowiązuje wiele zasad i ograniczeń związanych z epidemią. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie czy galerii handlowej, w banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, w przychodni i szpitalu, w kościele, w szkole i na uczelni.

Źródło: PAP

REKLAMA