Dyrektor telewizji wypowiedział się o Żydach. Już nie jest dyrektorem

Taco Dankers oskarżony o antysemityzm.
Taco Dankers. (Fot. YouTube/ Cafe Weltschmerz/screen)
REKLAMA
Jedno niepoprawnie politycznie zdanie i kariera może lec w gruzach. Przewodniczący rady nadzorczej nowej holenderskiej stacji telewizyjnej Ongehoord Nederland (ON!) Taco Dankers został oskarżony o antysemityzm i będąc pod ogromnym ostrzałem zrezygnował z funkcji.

O wypowiedziach, które zostały okrzyknięte kontrowersyjnymi, przewodniczącego rady nadzorczej ON! rozpisywał się dziennik „NRC”.

Według gazety Dankers twierdził, że Żydzi napędzają fale uchodźców do Europy. W ten sposób – jego zdaniem – chcą osłabić „białe społeczeństwo” i dlatego wspierają ruchy migracyjne do Europy.

REKLAMA

Dodatkowo miał mówić, że za niewolnictwo w Niderlandach odpowiadali „w 50 procentach Żydzi”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Po publikacji gazety rozpętała się burza i zewsząd płynęły wobec Dankers oskarżenia o antysemityzm. Krytykę przepuściło m.in. Izraelskie Centrum Dokumentacji i Informacji (CIDI) a także Krajowy Koordynator ds. Zwalczania Antysemityzmu.

W następstwie Dankers poinformował, że ustępuje ze stanowiska dyrektora rady nadzorczej telewizji Ongehoord Nederland (ON!).

To nowa telewizja na holenderskim rynku, która swoje nadawanie rozpocznie dopiero od 2022 roku. Ongehoord Nederland otrzymała dotację budżetową w wysokości 3,6 mln euro na swoją działalność. Jak deklaruje na swojej stronie nadawca, chce on oddać głos Holendrom, którzy nie czują się obecnie reprezentowani w mediach publicznych.

REKLAMA