Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen, Konfederacja. Foto: fb/Sławomir Mentzen
REKLAMA
Burza na Twitterze. Jeden z aktywnych tam lekarzy nazwał pacjentów „bydłem”. Odnosił się oczywiście do tych „społecznie nieodpowiedzialnych”. Jego wpis wywołał  falę oburzenia. W mocnych słowach skomentował go m.in. dr Sławomir Mentzen.

Prezes Młodych Lekarzy Rodzinnych, Dominik Lewandowski, opublikował na Twitterze zdjęcie testu na koronawirusa z pozytywnym wynikiem.

Oburzał się na brak „społecznej odpowiedzialności” i „reakcji Ministerstwa Zdrowia” w związku z „narastającą falą”. Do jego przemyśleń odniósł się anestezjolog Marcin Zasadowski, dziwiąc się, że lekarzom jeszcze się chce „to bydło leczyć”. Wypowiedzi obu panów skomentował dr Sławomir Mentzen.

REKLAMA

„Pozytywne zakończenie pracy. Niestety coraz częściej. Tracimy kontrolę. Udajemy, że nic się nie dzieje. Czekamy, ale na co? Bez społecznej odpowiedzialności i reakcji @MZ_GOV_PL na narastającą fale” – żalił się Dominik Lewandowski.

A to był dopiero początek.

„Że też Wam się jeszcze chce to bydło leczyć. Wiem powołanie, przysięga konwencja Genewska ale chcącemu nie dzieje się krzywda” – oświadczył Marcin Zasadowski.

Te skandaliczne słowa krótko skwitował Sławomir Mentzen.

„Bydło. Właśnie w tym jest problem. Traktujecie ludzi jak bydło, za nic macie ich wolność i prawo do decydowania o własnym życiu” – ocenił. „Obecna histeria kiedyś przeminie, wstyd za te i podobne słowa o pasożytach zostanie” – przypomniał polityk Konfederacji.

REKLAMA