Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało przeciw rządowej polityce walki z Covid-19 w Hadze [VIDEO]

Protest przeciwko covidowym restrykcjom w Hadze. Foto: tter
Protest przeciwko covidowym restrykcjom w Hadze. Foto: tter
REKLAMA

Ponad 20 tys. osób protestowało w niedzielę w Hadze przeciwko rządowej polityce przeciwdziałania pandemii koronawirusa – poinformowała policja. Nie odnotowano większych incydentów i nikt nie został zatrzymany.

Według organizatorów akcji zgromadziła ona ok. 50 tys. osób.

Uczestnicy protestu przeszli przez centrum miasta. Niektórzy nieśli transparenty z hasłami „mamy dość kłamstw”, „szczepionki = trucizna” oraz „miłość, wolność bez dyktatury”.

REKLAMA

Skandowano antyrządowe hasła oraz zarzucano mediom nierzetelne relacjonowanie protestów.

Organizatorem demonstracji było porozumienie kilkudziesięciu organizacji pod nazwą Samen voor Nederland (Razem dla Holandii), które ostatnio zorganizowało podobny protest w Amsterdamie.

Z powodu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem od soboty w kraju obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. W sklepach i innych miejscach publicznych znów trzeba nosić maseczki, a certyfikaty covidowe obowiązują nie tylko w restauracjach i kinach, ale także w muzeach, siłowniach i klubach sportowych.

Wraca też zasada dystansowania społecznego z zachowaniem 1,5 metra odstępu, a także pracy w domu przez co najmniej połowę tygodnia.

Źródło: PAP

REKLAMA