Protesty przeciw paszportom sanitarnym. Manifestacje w wielu miastach [VIDEO]

Kadry z protestów we Francji. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Kadry z protestów we Francji. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W sobotę 6 listopada w całej Francji odbyły się masowe protesty m.in. przeciw zaprowadzanej tam segregacji sanitarnej. Manifestacje miały miejsce dzień po tym, jak Zgromadzenie Narodowe przyjęło tzw. ustawę o czujności zdrowotnej.

Zgromadzenie Narodowe przyjęło tzw. ustawę o czujności zdrowotnej, której głównym elementem jest zezwolenie rządowi na przedłużania obowiązującego paszportu sanitarnego do 31 lipca.

Ustawa rządowa została przyjęta w piątek przez izbę niższą francuskiego parlamentu (Zgromadzenie Narodowe) bez sprzeciwu prawicowego Senatu.

Opozycja w Senacie i Zgromadzeniu Narodowym opowiadała się za przedłożeniem obowiązywania paszportów sanitarnych w miejscach publicznych do 28 lutego.

Opozycja określiła ustawę jako „czek in blanco”, który będzie obowiązywał zarówno po wyborach prezydenckich (przewidzianych w kwietniu), jak i parlamentarnych (przewidzianych w czerwcu).

Opozycja w Senacie i Zgromadzeniu Narodowym opowiadała się za przedłożeniem obowiązywania paszportów sanitarnych w miejscach publicznych do 28 lutego.

Innym kontrowersyjnym, zdaniem opozycji, elementem ustawy jest zezwolenie dyrektorom szkół, uczelni i liceów na zapoznawanie się ze stanem szczepień uczniów, co niektórzy postrzegają jako naruszenie tajemnicy lekarskiej.

Paszport sanitarny we Francji

Paszport sanitarny obowiązuje we Francji od 9 czerwca, kiedy to wymagany był, aby uczestniczyć w wydarzeniach gromadzących powyżej 1000 osób. Został rozszerzony 21 lipca o wejścia do miejsc kultury i rozrywki, a od 9 sierpnia obowiązuje m.in. w kawiarniach, barach i restauracjach, jak również w transporcie dalekobieżnym we Francji.

Protesty we Francji

Sobota 6 listopada przyniosła we Francji kolejne masowe protesty m.in. przeciw zaprowadzanej w tym kraju segregacji sanitarnej. Manifestacje pojawiły się na ulicach wielu francuskich miast.

Źródło: PAP/Twitter

5 KOMENTARZE

  1. Włoski Instytut Zdrowia zweryfikował zgony na C-19 i rozdzielił zgony kowidowe i te, które był z powodu chorób współistniejących z 132.161 zgonów zostało 3.783. Ludzie już wszędzie są świadomi, że zostali oszukani i wychodzą ulicę ci co mają szpryce i jej nie mają. Ci pierwsi mogą się czuć jeszcze bardziej oszukani, bo teraz muszą się martwić o swoje zdrowie i życie bardziej niż ci drudzy.

  2. Czujność zdrowotna? A, już rozumiem.
    Że zacytuję wielkiego Stalina:
    „Oto dlaczego rewolucyjna czujność jest tą właśnie cechą, która szczególnie niezbędna jest obecnie bolszewikom”. („Dzieła”, Warszawa 1951, t. 13, s. 218-219).

  3. Tak se dworujemy z Francoli ile to biegów ma ich czołg i w którą stronę, a tu proszzz… w porównaniu z ‚NAMI’ to nieustraszeni gladiatorzy!

    I nic dziwnego, „MY’ to ci napompowani sterydami i proteinami debile, którzy się puszą po mieście i w brykach. To grzechy młodości, na starość będą jak purchawa BB.

Comments are closed.