Członkowie misji ONZ szmuglowali klejnoty i narkotyki [VIDEO]

Flaga ONZ. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: pixabay
Flaga ONZ. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Służby bezpieczeństwa Portugalii przeszukały w poniedziałek ponad 100 miejsc w ramach operacji Miriade. Była skierowana przeciw żołnierzom i policjantom służącym na… misjach pokojowych ONZ. Prokuratura zarzuca im szmuglowanie klejnotów oraz narkotyków. Zatrzymano dziesięć osób.

MSZ Portugalii Augusto Santos Silva potwierdził, że sprawa dotyczy osób, które przebywały czasowo na misjach ONZ w kilku państwach świata, a przede wszystkim w Republice Środkowoafrykańskiej. Według portugalskiej policji, która w ramach operacji Miriade przeprowadziła obławę na terenie ośmiu miast, w tym w aglomeracji Lizbony, oprócz policjantów i wojskowych zatrzymany został adwokat.

Policja sprecyzowała, że przeszukania prowadzone były zarówno na terenie koszar wojskowych, jak też w prywatnych mieszkaniach.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że Portugalczycy powracający z misji ONZ mieli szmuglować narkotyki, diamenty oraz złoto do Europy. Dalej ich drogi prowadziły do Belgii, aby sprzedawać je na tamtejszym rynku.

Minister obrony Portugalii Joao Gomes Cravinho potwierdził, że w 2020 r. poinformował władze ONZ o podejrzeniach wobec niektórych osób dotyczących ich udziału w tym procederze.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. A w samej Afryce także gwałcą dzieci – „Żołnierze ONZ gwałcili dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej” – tinyurl.com/uajpd4vs.

    Ot, zachodnioeuropejska cywilizacja. A wszystko w trosce o „dobro człowieka”. Dlatego dbają o jego rozmnażanie – „Około 100 dzieci urodziło się wskutek gwałtów ONZ-owskich sił pokojowych” na Haiti.

    Tak że teeenn….

    A teraz gwałcą już cały świat, bo WHO to ONZ!

Comments are closed.