Zatrzymano trzy osoby z otoczenia terrorysty z Cannes, który próbował zabić nożem policjantów

Francuska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Wikimedia
Francuska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Wikimedia
REKLAMA
W poniedziałek rano 37-letni obywatel Algierii zaatakował pod komisariatem funkcjonariuszy policji nożem. Życie policjanta w radiowozie uchroniła tylko kamizelka kuloodporna. Napastnik został zastrzelony.

We wtorek policja zatrzymała trzy osoby z otoczenia nożownika. Są to krewni napastnika, pracownik jego firmy remontowej i osoba, która wynajmowała mu mieszkanie. Okazuje się, że nożownik był właścicielem „małej firmy remontowej”.

„Próbujemy zrozumieć motywacje sprawcy” – mówią źródła policyjne, potwierdzając informacje o zatrzymaniach podanych wcześniej przez „France Bleu Azur”. Od poniedziałku prokuratura w Grasse prowadzi śledztwo dotyczące zamachu.

REKLAMA

Zatrzymane osoby są przesłuchiwane, ale policja nie komentowała czy podejrzewa je o jakąkolwiek współpracę z zamachowcem. Przypomnijmy, że w poniedziałek o 6.30 rano 37-letni obywatel Algierii dźgnął nożem dwóch policjantów. Atak miał miejsce na parkingu komisariatu w Cannes.

Według pierwszych elementów śledztwa załoga przygotowywała się do patrolu. Algierczyk wdarł się do radiowozu, gdzie zadał ciosy kierowcy, którego uchroniła kamizelka. Później napastnik atakował policjantkę, ale ich koledzy oddali strzały i zneutralizowali zamachowca.

Zabity Algierczyk to Lakhdar B. W czasie ataku wzywał imię proroka Mahometa. Przybył do Francji w 2016 roku z Włoch, gdzie uzyskał wcześniej prawo pobytu jako „uchodźca”. Nie był notowany w kartotekach policyjnych.

Źródło: Le Figaro

REKLAMA