11 listopada. Korwin-Mikke wyjaśnia: „Jesteście państwo okłamywani od początku”

Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W 100. rocznicę 11 listopada Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, dlaczego jego środowisko nie obchodzi tej daty jako święta odzyskania niepodległości, ale czci tę rocznicę 7 października.

– Jesteście państwo okłamywani od początku. 11 listopada nie jest żadną rocznicą odzyskania niepodległości. 11 listopada nastąpiło tylko przekazanie władzy przez Radę Regencyjną towarzyszowi Ziukowi z Polskiej Partii Socjalistycznej, czyli Piłsudskiemu – mówił przed trzema laty Janusz Korwin-Mikke.

– Niepodległość Polski została ogłoszona 7 października przez Radę Regencyjną, która zdążyła już stworzyć rząd, siły zbrojne. Polska już była niepodległym państwem i właśnie 7 zadeklarowała oderwanie się od mocarstw centralnych i tę rocznicę świętujemy, a nie rocznicę przekazania tej władzy socjaliście – wyjaśnił.

Jak podkreślał Janusz Korwin-Mikke, „niestety nastroje rewolucyjne na ulicy powodowały, że Rada uznała, że lepiej powierzyć władzę socjaliście niż, żeby władzę przejął rząd lubelski złożony właściwie z komunistów”. – Woleli przekazać ją Piłsudskiemu – wskazał.

– Powtarzam, to nie miało nic wspólnego z niepodległością. 11 listopada został ogłoszony przez sanację dopiero w 1937 roku. Tylko dwa razy był obchodzony. Rząd londyński zakazał obchodzenia tego, rząd londyński zakazał również grania „Pierwszej brygady”, bo to jest hymn przecież piłsudczyków, czyli ludzi, którzy doprowadzili Polskę do ruiny, do zguby, do klęski – zaznaczył.

– I dlatego my nie obchodzimy 11 listopada, tylko 7 października – podsumował.

Źródło: YouTube/Telewizja wPolsce

37 KOMENTARZE

 1. Czy Bąkiewicz poprosi patriotów o przyjście pod Sejm 16 listopada, kiedy Niedzielak przepychać będzie zamordyzm w miejscach pracy? Czy kąśnie rządową rękę, od której dostał pieniądze?

 2. Milo wiedziec ze pan prezes jest tak posluszny postanowieniom przedluzenia przedwojennej socjalistycznej sanacji, czyli rzadowi londynskiemu czyli sanatorowi, prezydentowi Raczkiewiczowi czy socjaliscie Mikolajczykowi. Trudniej jest jednak pojac dlaczego nie jest bardziej posluszny rzadowi Adolfa? Przeciez kreator sanacji, Pilsudski, byl gorszy od Hitlera.
  No, kto to powiedzial?

  • Wg barona Mayrycego Rotszylda z 1918 r hrabia Orłowski powinien wiedzieć, że wpływy żydowskie na postanowienia Kongresu pokojowego są bardzo wielkie. Niechaj wie z góry i uprzedzi kogo należy, że kiedy Polska będzie oficjalnie reprezentowana przez „tego pana”, to Izrael(wtedy jeszcze bez państwa) zastąpi jej drogę ku wszystkim jej celom, a są one nam znane. … „Ten pan” to Roman Dmowski.

 3. A co zostaje ludziom jak są rabowani w podatkach na niespotykaną skalę na świecie tj osoba zatrudniona na etacie płaci w podatkach 70% lub więcej od tego co legalnie zarobi przy obecnych pensjach w realnej gospodarce….niech sobie maszerują…ja odpoczywam i porządki swojego japan car

 4. Brawo ponownie dla pana JKM, ja też nie znam innej daty odzyskania niepodległości przez POLSKĘ jak tylko 7 pażdziernika 1918 roku.

  P.S. Powinien ,nie tylko o tym, pamiętać minister państwowej edukacji wprowadzając nowy przedmiot w obowiązkowym szkolnictwie.
  Ale o czym ja śmiem wógole marzyć!.

  • Symbolicznie przyjęto datę narodzin Pana Jezusa, bo ta nie jest znana. 11 listopada istotnie jest datą symboliczną, bo symbolizuje objęcie władzy przez Piłsudskiego, co z niepodległością miała niewiele wspólnego (Polska już była wtedy niepodległa). A ponieważ piłsudczycy swoją polityką doprowadzili do upadku Polski, to lepiej ten symbol pozostawić ich zwolennikom, niech robią z nim co chcą.

  • Gdyby każdy polityk w tym kraju wypowiadał się tak idiotycznie jak Korwin to dziś nie musiał byś pisać takich durnowatych komentarzy a wiele rzeczy było by prawdziwe a nie tylko symboliczne.

 5. To była Rada Regencyjna zaborców.

  Polskę stworzył Piłsudski, a Rada Regencyjna wolała w poskokach tę swoją wyimaginowaną władzę oddać bo wtedy już nikt za nią nie stał!

  W tym czasie Dmowski pił i lulki palił z Rotszyldem w Paryżu, wypytując go co też ma zrobić, żeby go zadowolić! Bo to był ruski agent i dywersant!

  I na koniec pytanko, kto apeluje o jedność Polaków, ci co chrochają na Piłsudskiego, prawda? To taka ‚polskość’ odwrócona! Typowa dla dmowszczików!

 6. Czy Korwin już w tym roku opluł, zohydził, wyzwał Piłsudskiego? Czy gdzieś już napisał, że napadał na pociągi, że był bandytą i terrotystą?

  • Ma ludzi od brudnej roboty, właśnie Ziemkiewicz na świeżo nachrochał na Piłsudskiego w Mediach Narodowych.

   Co im nie przeszkadza lansować się Marszem w Rocznicę jego Czynu!

 7. Tata, a Janusz powiedział, że c..ja tam, nie ma żadnego Święta Niepodległości!

  Już on wie najlepiej! Co najmniej tak dobrze jak Urban!

  P.S.
  czy wy sami hakujecie komputery „komentatorów”, czy ktoś korzysta z pośrednictwa waszego portalu, bo przecież wiemy, że nasze adresy nie mają żadnej ochrony.

 8. Nie wiem co spowodowało, że Rada Regencyjna oddała całą władzę w ręce „bandyty z Bezdan” 11 listopada 1918 roku. Być może JKM słusznie się domyśla, że dla uniknięcia konfliktu wewnętrznego, w sytuacji istnienia rewolucyjnego rządu w Lublinie. Tak czy inaczej dało to ostatecznie tragiczny rezultat.,

 9. Piłsudski, kolaborant państw centralnych z czasu właśnie zakończonej wojny światowej nie próbował nawet zrobić sam niczego na co nie wyrazili zgody Niemcy popierani we wszystkim na swej wschodniej granicy przez Brytyjczyków, a jedynie próbował różnych utopijnych planów na Wschodzie, co dało tragiczny wynik, gdy w końcu bolszewicy zagrozili Warszawie.

 10. Straty ludzkie i materialne na Wschodzie były gigantyczne, a poza Wielkopolską i częścią Górnego Śląska wbrew Piłsudskiemu walczącymi przeciw pozostaniu pod niemieckim zaborem sporne tereny przypadły Niemcom. A potem był jeszcze zamach majowy i wprowadzenie etatystycznego, zamordystycznego systemu sanacji. Piłsudski to prawdziwe nieszczęście Polski.

 11. 11 XI 1918 w Polsce nic istitnego nie miało miejsca ale tego dniaz awarto rozejm z Niemcami w Compiegne co de facto zakończyło I wojnę światową. Powinniśmy świętować 11 XI jako zakończenie I wojny światowej której wynikiem była Niepodległość Polski. Nie jest przypadkiem, że Niemców w Warszawie i Kongresówce zaczęto rozbrajać właśnie wtedy.

 12. Nie dziwię się, że Piłsudski was wyklinał. a wy jego. Ale to on miał rację, a nie wy. Skończycie jak Mecenas… kto nie z nami ten za … no właśnie za kim.

 13. RR ogłosiła niepodległość i co??? Miała władzę nad niemieckimi i austriackimi wojskami na terenie Królestwa? Mogła ich używać do wypełniania prawa? Skoro mógł sobie powstać autonomiczny rząd Daszyńskiego w Lublinie, to znaczy, że nie wiele mogła. Oddała władzę Piłsudskiemu, aby ten zaprowadził porządek.

  • Nie wiem czy wiesz, ale wtedy ciężko była nawet przez telefon rozmawiać. TV też nie istniała, a nawet radio. Aha, internetu też nie było.
   Wtedy powstało co najmniej kilka „rządów”.

   • Nooo.. teraz wiem, „wesoły Romek” niczego nie zorganizował, bo nie opłacił abonamentu! Ruski szmal dla tego TW nie doszedł.

 14. Pan Mikke raz pod muszką, raz z dziwnym kapeluszem, raz w samych majtkach.
  Wszystko, aby przykuć uwagę durnego wyborcy i naiwnego czytelnika.
  Podobnie jest z jego poglądami i wypowiedziami. Zrobi wszystko, aby zadziwić i uniepewnić, co do jego intelektualnej indolencji, ewentualny elektorat.

  Jego osobiste przetrwanie w tym politycznym cyrku nie świadczy o jego wilekiej wiedzy czy wybitnym intelekcie, ale świadczy o głupocie jego wyborców i czytelników.
  Mikke to tani warszawski cwaniaczek.

  • Używa tej samej sztuczki co Urban, „na zbulwersowanie”. Podobnie pogrywa Michnik. Im bardziej wstrząsną publika jego teksty, tym większy z niego „intelektualista”. Niektórzy nie potrafią się uwolnić od „uroku” takiego intelektualisty, vide Wajda, który klęczał przed Michnikiem do końca życia. Częściowo także dlatego, że ten żyd załatwił mu OSRACA (ach te literówki!) za całokształt.

Comments are closed.