Jest młody i zaszczepiony. Profesjonalny sportowiec hospitalizowany z powodu COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Jeden z zawodników zespołu Minnesota Vikings, występującego w National Football League (zawodowej lidze futbolu amerykańskiego – red.), który był zaszczepiony przeciw COVID-19 trafił na izbę przyjęć we wtorek wieczorem, informuje nfl.com.

Jeden z naszych graczy, który został zaszczepiony, musiał wczoraj wieczorem udać się na ostry dyżur z powodu COVID. To poważna sprawa – poinformował w środę trener Minnesota Vikings Mike Zimmer.

Jak dodał „29 facetów poddaje się testom z powodu bliskiego kontaktu, w tym ja”. Zimmer odmówił podania nazwiska hospitalizowanego gracza, ale powiedział, że jego stan jest stabilny.

Polityka NFL dotycząca COVID-19 nie wymaga poddawania kwarantannie osób zaszczepionych, mimo że jak widzimy te mogą być zakażone.

Co ciekawe, portal nfl.com przypomina, że Zimmer przed sezonem głośno mówił o tym, jak ważne jest szczepienie się, a klub sprowadził nawet eksperta od chorób zakaźnych, który miał edukować zawodników.

W tym tygodniu zawodnicy Minnesota Vikings zagrają na wyjeździe przeciwko Los Angeles Chargers. Mecz odbędzie się w niedzielę 14 listopada.

Źródło: nfl.com

7 KOMENTARZE

  1. To nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna ktora niszczy odpornosc czlowieka ale nie chroni przed niczym tylko uzaleznia od nastepnej dawki .

  2. Wszyscy musimy przechorować tego wirusa. Szczepionki nie pomagają. Wszyscy umrzemy – tylko lekarze i producenci szczepionek umrą bogatsi…

    • Nie ma czegoś takiego jak przechorowanie wirusa. Jak ktoś jest odporny to nie choruje a większość ludzi nie choruje. Ten koronoświruś to jest ułamek wszystkich innych zakażeń i chorób. Praktycznie jest nieistotny z punktu widzenia epidemiologii.

Comments are closed.