Futbol kobiecy bardziej brutalny od odmiany męskiej. Zawodniczka PSG w areszcie

Kheira Hamraoui Fot. Wikipedia Beaudoin Wikimedia Commons CC 4.0
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Zawodniczka paryskiego PSG Aminata Diallo (Murzynka) została aresztowana po ataku na jej koleżankę z drużyny Kheirę Hamraoui (Arabka). Jak podaje „L’Équipe”, Diallo została zatrzymana w swoim domu w środę 10 listopada i zabrana do aresztu policyjnego. Chodzi o napaść z 4 listopada na jej koleżankę z zespołu Kheirę Hamraoui.

Aminata Diallo to 26-letnia zawodniczka, grająca jako pomocnik i reprezentantka Francji (7 występów). 31-letnia Kheira Hamraoui to także reprezentantka Francji (31 powołań do kadry). Obydwie grają w paryskim PSG, ale pomiędzy kobietami iskrzyło od dawna.

Hamraoui wróciła do PSG w tym sezonie, pięć lat po odejściu do Olimpique Lyon. Później grała jeszcze w FC Barcelona. 4 listopada ich klub, w którym gra też Polka Paulina Dudek, zorganizował uroczystą kolację w paryskiej restauracji. Diallo odwiozła autem koleżankę do domu w Yvelines.

Wtedy w pobliżu pojazdu pojawiło się dwóch nieznajomych, a jeden z nich miał zaatakować piłkarkę żelaznym prętem i uderzyć kilka razy. Hamraoui trafiła do szpitalu w Poissy, gdzie trzeba było założyć jej szwy. Z tego powodu nie zagrała w meczu PSG z Realem Madryt (4:0) na Parc des Princes w Lidze Mistrzów we wtorek 9 listopada wieczorem.

Śledztwo w sprawie napadu prowadzi policja (BRB) z Wersalu (departament Yvelines). Podejrzewa, że inspiratorem ataku była Aminata Diallo. Kierownictwo PSG wyjaśnia, że nic nie wie o roli swojej zawodniczki w incydencie.

Śledztwo nadal ma na celu ustalenie roli Aminaty Diallo. Według źródeł policyjnych cytowanych przez L’Équipe, nie można wykluczyć motywu wewnętrznej rywalizacji piłkarek o miejsce w drużynie… Nie pierwszy raz okazuje się, że kobiety, w odróżnieniu od mężczyzn, łatwo nie wybaczają, a w dodatku bywają i znacznie bardziej mściwe…

Źródło: Le Parisien