Nowa frakcja w europarlamencie? Chcą utworzyć ją Orban, Salvini i Morawiecki

Mateusz Morawiecki, Wiktor Orban oraz Matteo Salvini. / foto: PAP (kolaż)
Mateusz Morawiecki, Wiktor Orban oraz Matteo Salvini. / foto: PAP (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Panowie Wiktor Orbán, Mateusz Salvini i Mateusz Morawiecki chcą utworzyć nową grupę antyeuropejską w Europarlamencie. Różne partie nacjonalistyczne oderwałyby się od obecnie istniejących grup europarlamentarnych i utworzyłyby zupełnie nową frakcję.

Informację o spotkaniu trzech populistycznych polityków podał włoski dziennik „La Repub-
blica”, powołując się na źródła wewnątrz Ligi za Salvinim na Premiera, a potwierdził ją „Corriere della Sera”, który donosi, że decyzja o tym już zapadła.

Nowa grupa miałaby więc skupić rozłamowców z Tożsamości i Demokracji (obecnie 73 posłów), do której należy także partia p.Salviniego, ale bez Alternatywy dla Niemiec.

Z kolei Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (63 deputowanych) miałoby opuścić – na jej rzecz – Prawo i Sprawiedliwość. Wszedłby do niej i Fidesz p.Wiktora Orbána.

Panowie Salvini, Orbán i Morawiecki spotkali się 1 kwietnia 2021 roku, już wtedy zapowiadając utworzenie nowej partii prawicowej, która miałaby konkurować z europejskimi chadekami.

P. Salvini informował wówczas, że politycy rozmawiali o odrodzeniu chrześcijańskiej Europy, o alternatywnej wizji Starego Kontynentu, nieobciążonego brukselską biurokracją, o obronie granic przed islamem i imigrantami oraz o porażce europejskiego projektu szczepieniowego.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy w Kraju w numerze 45-46 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

1 KOMENTARZ

  1. Morawiecki w tej grupie to chyba jedynie jako szpion. Bo gdzie mu do chrześcijaństwa, gdy sam jest żydem, a dzieci uczą się tradycji i religii żydowskiej, języka hebrajskiego. Jakoś nie broni Polski przed migrantami -paszporty nagminnie dostają pobratymcy i Ukraińcy. No, troska o porażkę szprycowania występuje tu jedynie jako nie fałszywa. Taki bat polityczny nie może się zmarnować. Komunista Morawiecki w partii prawicowej – typowo talmudyczna mentalność.

Comments are closed.