Litwa alarmuje: grupa migrantów zmierza w stronę Polski

Imigranci w pobliżu polsko-białoruskiej granicy.
Imigranci w pobliżu polsko-białoruskiej granicy. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Grupa migrantów, około 70 osób, która sformułowała się po stronie białoruskiej na granicy z Litwą, na południu kraju w okolicach Oran (Vareny – lit.) przesuwa się w stronę Polski – poinformowała w sobotę litewska Służba Ochrony Granicy Państwowej (VSAT).

„Grupa około 70 osób migrantów w piątek zaczęła przesuwać się wzdłuż granicy białorusko-litewskiej w stronę Polski” – czytamy w komunikacie VSAT.

Według litewskich pograniczników migranci, w większości młodzi mężczyźni, którzy są obserwowani z ziemi i z powietrza, nie próbują przekroczyć granicy. Wykrzykują, że idą z powrotem do Polski. Mówią, że na granicę litewsko-białoruską zostali z Polski siłą przetransportowani ciężarówkami.

VSAT podkreśla, że litewscy funkcjonariusze udzielili obcokrajowcom pomocy humanitarnej. Pogranicznicy przerzucili przez granicę paczki z artykułami spożywczymi, wodą i innymi artykułami.

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda oznajmił dziennikarzom, że kraj jest gotowy na odparcie różnego rodzaju ataków.

„Można optymistycznie powitać nadchodzący weekend. Nie ma podstaw do niepokoju. Instytucje i służby wykonują swoją pracę. Na pewno nie poddamy się żadnym prowokacjom i odeprzemy wszelkiego rodzaju ataki migracyjne czy też inne ataki hybrydowe” – powiedział prezydent.

Teraz Terespol i Sławatycze? Nowy plan Łukaszenki na przerzut migrantów

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

 1. Pytanie czy Litwini dali im kanapki z wieprzowiną?
  W czasie ii wojny światowej Japończycy zwolnili do domów dużą grupę Chińczyków z obozu jenieckiego. Ku zdziwieniu jeńców dostali nawet prowiant na drogę. Tylko że w kanapkach były zarazki cholery.

 2. Dlaczego szanowna redakcja nie zamieszcza żadnego artykułu na temat wspaniałych i propolskich wydarzeń w Dniu Niepodległości w Kaliszu ?
  Przecież tam wyrażano bardzo jasno prawdziwą walkę o Niepodległość Polski…
  Wielkie brawa dla uczestników tego Marszu !!!

 3. @yogi: Taaa… O skrajnie łajdackich i bandyckich wyczynach Japończyków podczas 2 WS jakoś mało się mówi, trąbiąc (słusznie!) o zbrodniach niemieckich. Osobiście sądzę, że to dlatego, że Japończycy są nie-biali, a od lat jest moda na pyskowanie wyłącznie na białych, a co nie-białe to z definicji pieszczoch i święta krowa.

  • cd: Polecam „Rycerze Bushido”, czytałem to po polsku, ale jak wiele innych świetnych książek nie jest wznawiana. Za to romansów z serii Harlequin czy inny Pinokio jest jak psich kup na ulicach.

 4. Trochę pokręciłem – japońskie bułki dla chińskich jeńców zawierały bakterie tyfusu brzusznego. Seria Tygrysa MON 1965 r. – „Siewcy czarnej śmierci”. Ciekawa lektura

Comments are closed.