Powrót lockdownu, bez segregacji. Pomimo zaszczepienia 85 proc. społeczeństwa odnotowano rekord zakażeń koronawirusem

Co zrobić, by uniknąć lockdownu?
Lockdown - zdj. ilustracyjne. (Fot. Dev Asangbam/Unsplash)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Powrót lockdownu w Holandii. Nowe obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy będą obowiązywały wszystkich. Premier Mark Rutte wprowadzany na trzy tygodnie lockdown nazwał „łagodnym”.

Pomimo wyszczepienia przeciwko COVID-19 ok. 85 proc. populacji, w Holandii odnotowano w czwartek najwyższą liczbę zachorowań na COVID-19 od początku ogłoszenia pandemii.

Dobowa liczba zakażeń wyniosła 16 tys., w szybkim tempie zapełniają się także łóżka szpitalne dla pacjentów covidowych.

„Nieunikniony jest powrót do obostrzeń, które znamy z wcześniejszych etapów pandemii” – ogłosił premier Rutte na konferencji prasowej.

Powrót lockdownu w Holandii – co oznacza?

Od soboty 13 listopada restauracje i gastronomia mogą funkcjonować od 6.00 do 20.00.

Sklepy muszą zostać zamknięte o godzinie 18.00. Nie dotyczy to m.in. sklepów spożywczych oraz aptek.

Imprezy sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Rekomenduje się, aby w domach przyjmować nie więcej niż czterech gości. Dodatkowo zaapelowano do wszystkich, którzy mają taką możliwość, o powrót do pracy zdalnej.

Wprowadzony znienacka – bo ogłoszony kilka godzin przed północą z 12 na 13 listopada – lockdown ma potrwać co najmniej do 3 grudnia. Potem będą ogłaszane dalsze decyzje.

W październiku holenderski rząd przekonywał, że wysoki poziom wyszczepienia pozwoli znieść wszystkie restrykcje do końca roku. Pomimo zaszczepienia 85 proc. społeczeństwa zdecydowano się jednak na powrót lockdownu, ale bez segregacji sanitarnej. Oznacza to, że nowe obostrzenia obowiązują zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.

12 KOMENTARZE

 1. To nie jest głupota tylko celowo tresowanie społeczeństwa na ile da się zniewolić, kto może uwierzyć, że przy tak wysokim wyszczepieniu szpryce działają, a wcześniej stosowane restrykcje, które nie dały żadnych rezultatów, teraz dadzą. Tylko droga Szwecji, bez masek, pozwolenie na stykanie się z wirusem, bo niegroźny dla większości i zalecenia , nie obostrzenia.

  • zgadza się VEGA, ale Rada Medyczna i rząd i posłowie głosujący za , nie przyznadzą się do swoich kolosalnych błędów.

   • A nie lepiej „wyjść do urn – jak nadejdzie odpowiedni czas”. Na ulice bezkarnie, mogą wychodzić tylko „wściekłe macice” ( ale to wściekłe)

 2. covidowi bandziory paroby i sługusy nwo powinni zakazać srać maksymalnie raz dziennie, dopóki nie powywiesza się tych bandziorów i ich mocodawców szwab i spółka spokoju nie będzie

 3. Ile jeszcze trzeba dowodów tym lekarzynom żeby wreszcie zrozumieli i ile jeszcze trzeba czasu prokuraturze żeby się wzięła za celebrytów którzy biorą kasę za reklamę od koncernów farmaceutycznych a potem doradzają premierowi?

  • Celebryci, lekarze, dziennikarze, wszystkie telewizje ogólnokrajowe biorą kasę od rządu na marketing szprycy. Premier ma w poważaniu całą radę lekarską, w ogóle ich nie słucha jeżeli mają inne zdanie niż zagraniczne wytyczne, zresztą masz inne zdanie, to wylatujesz z tej roboty.

 4. Znamy, znamy. „Tylko na dwa tygodnie”, „trzeba wypłaszczyć krzywą”, „kupujemy czas, aby służba zdrowia się zreorganizowała”, itd.

 5. I kto tu jest szurem i płaskoziemcą, na szczęście w Polsce tylko połowa dała z siebie zrobić kowidowego barana w kolejce po hulajnogę.

  Po malutku agresywna i uparta tłuszcza zacznie słuchać mądrzejszych i inteligentniejszych ludzi od siebie, choć może być już za późno.

 6. Nie pomimo, ale dlatego że skrzywdzono okłamano i okradziono 85 procent ludzi, dostali następną porcję syfu, no ale sami widocznie chcą, mogą wszak ten cały rząd zlikwidować jednego dnia, tak jak zrobił lud francuski z monarchią.

 7. to nie lud francuski, ale zduraczałe elity francuskie rozpętały rzeź i grabież, która właśnie dobierała się już do gardeł oszukanego i doprowadzonego do szaleństwa ludu, gdy pojawił się Napoleon na czele zwycięskiego wojska i skończył tę rzeź.

Comments are closed.