Specjalny ośrodek dla osób skierowanych na kwarantannę. Surowe zasady, które zachwalają media [VIDEO]

Australijczycy odbywają kwarantannę w specjalnych ośrodkach.
Tutaj Australijczycy odbywają kwarantannę. (Fot. screeny z filmów)
REKLAMA
Nieopodal australijskiej miejscowości Darwin kwatery pracownicze przerobiono na miejsca dla osób przebywających na kwarantannie. Władze i media zachwalają miejsce jako wspaniałą alternatywę do odbycia izolacji.

Na obrzeżach miasta Darwin kwatery pracownicze, z których w 2019 korzystali na przykład górnicy, zaadoptowano na miejsca kwarantanny. Ośrodek ostatnio rozbudowano.

Na obszarze znajduje się kilkaset identycznie wyglądających baraków. Kierowani tam są ludzie, którym zaordynowano kwarantannę z powodu koronawirusa.

REKLAMA

W mediach trwa kampania wychwalania tego rozwiązania. Wskazuje się m.in., że to znacznie lepsza opcja, aniżeli odbywanie kwarantanny w domu czy hotelu, gdyż tutaj można korzystać ze świeżego powietrza, promieni słonecznych, a nawet można czasami uprawiać sport, ale w pojedynkę. Kontakt z drugim człowiekiem oficjalnie jest zabroniony. Po jedzenie nie można nigdzie chodzić, gdyż to stwarza ryzyko bliskiego kontaktu z innymi. Trzy razy dziennie do pokoi dostarczane są posiłki.

Do ośrodka przeznaczonego na kwarantannę kierowani są wszyscy zagraniczni podróżni, mieszkańcy Australii przybywający z innych stanów oraz ci, którzy nie chcą odbywać kwarantanny w swoich czterech ścianach lub nie mają gdzie jej odbyć.

Główne zasady odbywania kwarantanny:

  • można przebywać wyłącznie w przydzielonym pomieszczeniu oraz na werandzie przed pokojem. Poza te kilka metrów kwadratowych można wychodzić jedynie po uzyskaniu zgody od urzędnika nadzorującego ośrodek,
  • gdy zgoda taka zostanie wydana, należy bezwzględnie utrzymywać 1,5 metra odstępu od innych osób. W przeciwnym wypadku są kary. Dystans społeczny nie obowiązuje wobec rodziny, z którą przebywamy w jednym pomieszczeniu,
  • wszędzie, poza pokojem, należy nosić maski (także na werandzie)
  • należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydanych przez upoważnionych funkcjonariuszy

Koszt pobytu w ośrodku na kwarantannie wynosi 2500 australijskich dolarów dla jednej osoby oraz 5050 dolarów za rodzinę. Dla odbywających izolację przewidziano 2000 miejsc.

Wszystko jak żywo przypomina sposób traktowania ludzi w czasach II wojny światowej czy w totalitarystycznych krajach, w których rządziła komuna.

REKLAMA