Czescy policjanci przyjadą na polsko-białoruską granicę?

Czeska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/CTK
Czeska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/CTK
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Posłowie prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) przyszłego premiera Petra Fiali wezwali w sobotę odchodzący rząd do wysłania na polsko-białoruską granicę czeskich policjantów.

Klub poselski ODS stwierdził, że polska straż graniczna i inne organy państwowe mają do czynienia z bezprecedensową, sztucznie wytworzoną falą migracyjną zorganizowaną przez białoruskie organy bezpieczeństwa, przy milczącej pomocy Federacji Rosyjskiej.

„Tuż przed wyborami parlamentarnymi rząd podjął decyzję o wysłaniu na Węgry 50 policjantów w celu ochrony zewnętrznej granicy Schengen, mimo że na granicy węgiersko-serbskiej nie działo się nic dramatycznego. Dziś, gdy Polska i Unia Europejska stoją w obliczu fatalnego łamania prawa międzynarodowego, Andrej Babisz milczy i udaje, że nic się nie dzieje”- napisali posłowie ODS.

Stwierdzili, że podobne wysłanie funkcjonariuszy na polsko-białoruską granicę będzie formą kluczowego wsparcia dla polskiego rządu i polskich służb granicznych. „Chodzi również o naszą granicę!” – uznali.

W odpowiedzi minister spraw zagranicznych kończącego misję gabinetu Babisza, Jakub Kulhanek napisał na Twitterze, że władze były w kontakcie ze stroną polską, zaoferowały pomoc i będą ją realizować, jeżeli polska strona będzie zainteresowana.

Kulhanek stwierdził również, że czeski rząd poważnie traktuje ochronę wschodniej granicy UE i dobitnie opowiada się za zaostrzeniem sankcje przeciwko Białorusi.

PAP

12 KOMENTARZE

 1. Po co te pepiki nam tutaj , niechaj jadą pilnować do swojej królowej makreli , inżynierów i lekarzy co zaprosiła z Afryki…. oni są nam nie potrzebni…

  • Jakie masz dowody ,że wyborcy Konfederacji na niego głosowali ?? bo dla mnie gadasz jak sondaże powiedzą !!!!! Ja jestem za Konfederacja i nie głosowałem za tymi dwoma 7ydkami w II rundzie !!! Typowy typ troll z Ciebie gościu !!!

   • Przedostatnie zdanie: coż, podobnie jakoś może powiedzieć sporo osób, w tym ja.
    Ostatnie zdanie: Zgadzam się.
    Niemniej jest powiedzenie „karmić trolla” i choć czasem nadużywane (przez nazywanie „interlokutora”/uczestnika sporu trollem, choć wg mnie – nie dotyczy to tej sytuacji😊), to jednak trochę oddaje rzeczywistość. Czyli: może go nie karmić?

  • To teraz zobacz ile było osób głosujących w I rundzie, a ile w II rundzie… bo twoje niemal 50% można wyciągnąć ze 100 osób głosujących !!! Myślenie nie boli !!!

Comments are closed.