Szalona segregacja ludzi. W Austrii startuje lockdown tylko dla niezaszczepionych

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kanclerz Austrii Alexander Schallenberg zapowiedział, że od poniedziałku 15 listopada wszyscy niezaszczepieni przeciwko COVID-19 powyżej 12. roku życia zostaną poddani lockdownowi.

Według kanclerza decyzja ta powstrzyma wzrost zakażeń koronawirusem, a także zachęci niezdecydowanych do szczepienia.

Musimy podnieść wskaźnik szczepień. Jest haniebnie niska – powiedział Schallenberg. W Austrii zaszczepione jest ok. 65 proc. społeczeństwa.

Lockdown dla niezaszczepionych oznacza, że nie mogą oni nie opuszczać domów za wyjątkiem sytuacji, gdy idą do pracy, na niezbędne zakupy lub do lekarza/apteki.

Zapowiedziano, że policja będzie prowadzić wyrywkowe kontrole, by sprawdzić, czy niezaszczepieni przeciwko COVID-19 rzeczywiście siedzą w domach.

Austria od dłuższego czasu prowadzi politykę segregacji sanitarnej. Już latem bez paszportu covidowego (pełne zaszczepienie, niedawne wyzdrowienie z COVID-19 lub negatywny test w przypadku niezaszczepienia) nie można było chociażby udać się do kawiarni czy na obiad do restauracji.

W ostatnich dniach polityka ta została zaostrzona. Negatywny test nie jest już brany pod uwagę. Niezaszczepionym nie pozwolono w ogóle korzystać m.in. z restauracji, teatrów, wyciągów narciarskich czy usług, w ramach których następuje kontakt z drugim człowiekiem (np. fryzjer, masaż itp.).

Pomimo wszystkich podejmowanych środków oraz wyszczepienia 65 proc. społeczeństwa, liczba zakażeń i hospitalizacji z powodu COVID-19 w Austrii rośnie. Minionej doby zanotowano kolejny rekord zakażeń od początku ogłoszonej pandemii – 13 152 nowych infekcji.

Skoro restrykcje, obostrzenia, nakazy i zakazy nie zadziałały, dla władz jest to sygnał, że… wszystkie te środki trzeba jeszcze bardziej zaostrzyć. Z powrotem – znanego w 2020 roku – lockdownu włącznie, ale tym razem wyłącznie dla niezaszczepionych.

Covidiańska groteska. Zaszczep się, a dostaniesz gratis usługę od kobiet lekkich obyczajów [VIDEO]

20 KOMENTARZE

 1. ciekawe jak pałkarze będą egzekwować te faszystowskie pomysły, od drzwi do drzwi będą chodzić, no w polinie już areszty domowe były przecież już w tamtym roku

  • to już piesy z wojskiem robią w Australii a ci totalnie stchórzyli . Za niezapłacone mandaty i kary/brak maski 5-10 tys dolarów, lockdown 600 dni/wywalają ludzi z mieszkań kanalie! 16.11 wszyscy pod sejm bo oni chcą to przegłosować cichaczem u nas!!!

 2. A u nas kolejne znane ofiary koincydencji: muzyk i zawodnik MMA. Obaj przed czterdziestką. O nieznanych nikt nie pisze.

 3. Ciekawi mnie, co zrobią jak po wprowadzeniu segregacji dla niezaszczypanych zakażenia nadal będą rosły. Nakażą zastrzelenie wszystkich, którzy nie wzięli śmiercionki?? Wtedy będą mieli poziom 100% . W sumie mają w tym duże doświadczenie. Był taki jeden, słynny austriak. Zmarło się biedakowi 76 lat temu.

 4. Austria musi zwiększyć ilość zaszczepionych, żeby czwarta fala była mocniejsza, bo dzięki szprycowaniu jest więcej zakażeń i mutacji, które wydłużają cyrk plandemiczny, zwiększający bilionowe zyski big pharmy.

 5. Szpryca nie chroni już zaszczepionych przed niezaszczepionymi???
  Ludzie! Jak ktoś jeszcze nie widzi, że to zaplanowana i skoordynowana, długofalowa akcja w żywe oczy na poziomie światowym, to musi być ślepy albo głupi….
  W ostateczności rządy starają się zmusić wszystkich do współudziału w tym wale, żeby rozmyć odpowiedzialność przed trybunałami…

Comments are closed.